Aleja Ignacego Daszyńskiego, Kraków

Aleja Ignacego Daszyńskiego, Kraków (dzielnica Śródmieście) — gmina miejska Kraków, powiat miejski Kraków, woj. małopolskie. 30 adresów, 2 kody pocztowe.

Nazwa
Aleja Ignacego Daszyńskiego
Miejscowość
Kraków SIMC 0950463
Dzielnica
Śródmieście
ULIC (TERYT)
52778
Gmina
Kraków TERC 1261011
Powiat
Kraków
Województwo
małopolskie
Kody pocztowe
31-534, 31-537
Numery
3 – 33

Kody pocztowe wg numerów

Kod pocztowyNumery budynków
31-5348, 12, 16, 18, 20, 22, 24, 25, 26, 27 … 33 (15 numerów)
31-5373, 3B, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 15a, 17 … 23 (15 numerów)

Adresy — Aleja Ignacego Daszyńskiego (30)

NumerKod pocztowySzer. (lat)Dł. (lon)
Aleja Ignacego Daszyńskiego 331-53750.05833319.949280
Aleja Ignacego Daszyńskiego 3B31-53750.05829919.949657
Aleja Ignacego Daszyńskiego 531-53750.05830619.949836
Aleja Ignacego Daszyńskiego 731-53750.05805319.950400
Aleja Ignacego Daszyńskiego 831-53450.05830719.951382
Aleja Ignacego Daszyńskiego 931-53750.05797619.950728
Aleja Ignacego Daszyńskiego 1131-53750.05786119.950878
Aleja Ignacego Daszyńskiego 1231-53450.05804219.951802
Aleja Ignacego Daszyńskiego 1331-53750.05774419.951053
Aleja Ignacego Daszyńskiego 1531-53750.05750619.950709
Aleja Ignacego Daszyńskiego 15a31-53750.05692219.950478
Aleja Ignacego Daszyńskiego 1631-53450.05759019.952249
Aleja Ignacego Daszyńskiego 1731-53750.05733119.951371
Aleja Ignacego Daszyńskiego 1831-53450.05706819.952780
Aleja Ignacego Daszyńskiego 1931-53750.05710319.951777
Aleja Ignacego Daszyńskiego 2031-53450.05692819.952915
Aleja Ignacego Daszyńskiego 2131-53750.05656419.952333
Aleja Ignacego Daszyńskiego 21a31-53750.05613219.952585
Aleja Ignacego Daszyńskiego 21B31-53750.05640119.952078
Aleja Ignacego Daszyńskiego 2231-53450.05659919.953261
Aleja Ignacego Daszyńskiego 2331-53750.05582819.953097
Aleja Ignacego Daszyńskiego 2431-53450.05607219.953900
Aleja Ignacego Daszyńskiego 2531-53450.05492719.953572
Aleja Ignacego Daszyńskiego 2631-53450.05580219.954128
Aleja Ignacego Daszyńskiego 2731-53450.05472319.953492
Aleja Ignacego Daszyńskiego 2831-53450.05546319.954301
Aleja Ignacego Daszyńskiego 2931-53450.05434519.953354
Aleja Ignacego Daszyńskiego 3031-53450.05508919.954401
Aleja Ignacego Daszyńskiego 3231-53450.05493619.954365
Aleja Ignacego Daszyńskiego 3331-53450.05174619.953965

Zabudowa — Aleja Ignacego Daszyńskiego, Kraków

3,3%adresów w budynkach jednorodzinnych
80%w budynkach wielorodzinnych
16,7%w innych budynkach (usługi, biura, gospodarcze)
4,2kondygnacji średnio, najwyższy: 6

Na podstawie 30 adresów dopasowanych do budynków z Bazy Danych Obiektów Topograficznych BDOT10k (GUGiK).

Komunikacja przy ulicy Aleja Ignacego Daszyńskiego

bardzo dobradostępność komunikacyjna (3718 pkt)
357 mdo najbliższego przystanku
34linii w promieniu 800 m
489 mdo stacji kolejowej Kraków Grzegórzki
PrzystanekOdległośćLinie tramwajautobusmetrokolejOdjazdy w dzień roboczy
Miodowa 4 perony/słupki357 m66931774539 04:42–04:05 (po północy)
św. Wawrzyńca 4 perony/słupki412 m66931774539 04:43–04:06 (po północy)
Rondo Grzegórzeckie 10 perony/słupki443 m184605662179141722497071781722 całą dobę
Kraków Grzegórzki 2 perony/słupki489 mK3K3PK5K7K7PK32K52K52PS3S34SKA1SKA2SKA3244 04:00–23:57
Hala Targowa 6 perony/słupki536 m184605117227071809 04:39–04:05 (po północy)
Starowiślna 8 perony/słupki568 m184605610662669904131213171822707174782153 całą dobę
Most Kotlarski751 m6055 23:43–03:43 (po północy)
Teatr Variete 2 perony/słupki787 m1142271536 04:34–23:50

Suma odjazdów w typowy dzień roboczy z przystanków w promieniu 800 m, ważona odległością (pełna waga do 300 m). Progi: ≥2000 bardzo dobra, ≥600 dobra, ≥150 średnia. Rozkłady: pliki GTFS przewoźników (lista źródeł); przystanki poza tymi miastami — BDOT10k (bez rozkładu).

Obwody głosowania

ObwódLokal wyborczyNumery
nr 35Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. ks. Franciszka Blachnickiego 1, 31-535 Kraków3, 3B, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 15a, 17 … 33 (19 numerów)
nr 36VIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Grzegórzecka 24, 31-531 Kraków8, 12, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32

Ceny mieszkań — Aleja Ignacego Daszyńskiego, Kraków

Mediana ceny za m² w transakcjach sprzedaży lokali mieszkalnych z Rejestru Cen Nieruchomości (październik 2024 – październik 2026). Pokazujemy tylko obszary z co najmniej 5 transakcjami.

16 330 zł/m²ulica: Aleja Ignacego Daszyńskiego · 20 transakcji
typowo 14 660–18 572 zł/m², mediana ceny 499 500 zł, śr. 38,7 m²
14 648 zł/m²miejscowość: Kraków · 22 058 transakcji
typowo 12 599–16 800 zł/m², mediana ceny 696 957 zł, śr. 52,6 m²

Trend (ulica)

2025 I półr.
17 439 zł/m²5
2025 II półr.
14 868 zł/m²6
2026 I półr.
17 107 zł/m²8

Inne ulice — Kraków

Wszystkie ulice: Kraków →

Najczęstsze pytania

Jaki kod pocztowy ma Aleja Ignacego Daszyńskiego w miejscowości Kraków?

Aleja Ignacego Daszyńskiego (Kraków) ma 2 kodów pocztowych: 31-534 — nr 8, 12, 16, 18, 20, 22, 24, 25, 26, 27 … 33 (15 numerów); 31-537 — nr 3, 3B, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 15a, 17 … 23 (15 numerów).

Jaki jest kod ULIC ulicy Aleja Ignacego Daszyńskiego (Kraków)?

Identyfikator ULIC to 52778, a SIMC miejscowości Kraków to 0950463. Pełny identyfikator TERYT ulicy: 0950463 + 52778.

Ile budynków z adresem jest przy Aleja Ignacego Daszyńskiego?

W Państwowym Rejestrze Granic przy Aleja Ignacego Daszyńskiego w miejscowości Kraków zarejestrowano 30 punktów adresowych (numery od 3 do 33).

💬 Pomoc B2B / WhatsApp
👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury