Osiedle Akademickie, Kraków

Osiedle Akademickie, Kraków (dzielnica Nowa Huta) — gmina miejska Kraków, powiat miejski Kraków, woj. małopolskie. 9 adresów, kod pocztowy 31-866.

Nazwa
Osiedle Akademickie
Miejscowość
Kraków SIMC 0950463
Dzielnica
Nowa Huta
ULIC (TERYT)
52841
Gmina
Kraków TERC 1261011
Powiat
Kraków
Województwo
małopolskie
Kody pocztowe
31-866
Numery
1 – 9

Adresy — Osiedle Akademickie (9)

NumerKod pocztowySzer. (lat)Dł. (lon)
Osiedle Akademickie 131-86650.08433419.994306
Osiedle Akademickie 231-86650.08436419.994880
Osiedle Akademickie 331-86650.08441219.995491
Osiedle Akademickie 431-86650.08506319.995367
Osiedle Akademickie 531-86650.08499719.994193
Osiedle Akademickie 631-86650.08563719.994018
Osiedle Akademickie 731-86650.08539919.994678
Osiedle Akademickie 831-86650.08574019.995339
Osiedle Akademickie 931-86650.08656619.994626

Zabudowa — Osiedle Akademickie, Kraków

0%adresów w budynkach jednorodzinnych
100%w budynkach wielorodzinnych
0%w innych budynkach (usługi, biura, gospodarcze)
4,7kondygnacji średnio, najwyższy: 7

Na podstawie 9 adresów dopasowanych do budynków z Bazy Danych Obiektów Topograficznych BDOT10k (GUGiK).

Komunikacja przy ulicy Osiedle Akademickie

bardzo dobradostępność komunikacyjna (2934 pkt)
134 mdo najbliższego przystanku
20linii w promieniu 800 m
2,4 kmdo stacji kolejowej Kraków Batowice
PrzystanekOdległośćLinie tramwajautobusmetrokolejOdjazdy w dzień roboczy
Os. Akademickie 4 perony/słupki134 m129132138152159172183608737 całą dobę
Skarżyńskiego 2 perony/słupki307 m183127 05:02–23:25
Os. Dywizjonu 303 4 perony/słupki412 m129178183381 04:31–23:52
Wiślicka 8 perony/słupki488 m1231291321381521591721781835015025115725786081763 całą dobę
Os. Oświecenia 5 perony/słupki499 m129132138139152183601732 całą dobę
Steca 2 perony/słupki564 m183127 05:04–23:23
Cogiteon 4 perony/słupki569 m159172608287 całą dobę
Marchołta 2 perony/słupki760 m91216540 04:29–23:42

Suma odjazdów w typowy dzień roboczy z przystanków w promieniu 800 m, ważona odległością (pełna waga do 300 m). Progi: ≥2000 bardzo dobra, ≥600 dobra, ≥150 średnia. Rozkłady: pliki GTFS przewoźników (lista źródeł); przystanki poza tymi miastami — BDOT10k (bez rozkładu).

Obwody głosowania

ObwódLokal wyborczyNumery
nr 309Międzynarodowe Centrum Kształcenia, ul. Stanisława Skarżyńskiego 1, 31-866 Kraków1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Ceny mieszkań — Osiedle Akademickie, Kraków

Mediana ceny za m² w transakcjach sprzedaży lokali mieszkalnych z Rejestru Cen Nieruchomości (październik 2024 – wrzesień 2026). Pokazujemy tylko obszary z co najmniej 5 transakcjami.

14 155 zł/m²ulica: Osiedle Akademickie · 10 transakcji
typowo 11 678–15 202 zł/m², mediana ceny 656 600 zł, śr. 49,6 m²
14 617 zł/m²miejscowość: Kraków · 21 134 transakcje
typowo 12 550–16 764 zł/m², mediana ceny 695 000 zł, śr. 52,6 m²

Trend (ulica)

2025 II półr.
12 323 zł/m²4
2026 I półr.
14 545 zł/m²4

Inne ulice — Kraków

Wszystkie ulice: Kraków →

Najczęstsze pytania

Jaki kod pocztowy ma Osiedle Akademickie w miejscowości Kraków?

Wszystkie 9 adresy przy Osiedle Akademickie (Kraków) mają kod pocztowy 31-866.

Jaki jest kod ULIC ulicy Osiedle Akademickie (Kraków)?

Identyfikator ULIC to 52841, a SIMC miejscowości Kraków to 0950463. Pełny identyfikator TERYT ulicy: 0950463 + 52841.

Ile budynków z adresem jest przy Osiedle Akademickie?

W Państwowym Rejestrze Granic przy Osiedle Akademickie w miejscowości Kraków zarejestrowano 9 punktów adresowych (numery od 1 do 9).

💬 Pomoc B2B / WhatsApp
👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury