Karpacz vs Rewal — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Karpacz: 4090, o 15% więcej niż Rewal (3572).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Rewal: 24 259 zł (Karpacz: 17 582 zł).
- Niższe bezrobocie ma Karpacz: 4,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Rewal: 5).
- Wyższe saldo migracji ma Rewal: +0,3 na 1000 mieszkańców (Karpacz: -1,2).
| Karpacz gmina miejska ✕ | Rewal gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejska | gmina wiejska |
| Powiat | karkonoski | gryficki |
| Województwo | dolnośląskie | zachodniopomorskie |
| Ludność ranking | 4090 | 3572 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 38 | 43 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 107,7 | 83,6 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 13,3 | 15,5 |
| Seniorzy (%) ranking | 30,4 | 27,7 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -12,1 | -13,5 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -1,2 | 0,3 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -10,5 | -10,4 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 4,3 | 5 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 17 582 | 24 259 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 952 | 459 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 678 | 607 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 83,1 | 115,4 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 20,3 | 7,8 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 2,4 | 10,1 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | — | 1 000 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 54,4 | 35 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 2,7 | 1,2 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 2,7 | 2 |
| Miejscowości | 6 | 7 |
| Ulice | 94 | 279 |
| Punkty adresowe | 1496 | 3652 |
| Kody pocztowe | 1 | 5 |
| Szkoły i przedszkola | 11 | 10 |
| Uczniowie | 776 | 592 |
| Odległość do morza (km) ranking | 357 | 1,1 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Karpacz czy Rewal?
Więcej mieszkańców ma Karpacz: 4090, o 15% więcej niż Rewal (3572). Powierzchnia: Karpacz — 38 km², Rewal — 43 km².
Gdzie jest niższe bezrobocie: Karpacz czy Rewal?
Niższe bezrobocie ma Karpacz: 4,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Rewal: 5).
Które miasto jest „starsze”: Karpacz czy Rewal?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Karpacz: 30,4% mieszkańców (Rewal: 27,7%).
Które miasto jest bliżej morza: Karpacz czy Rewal?
Rewal — 1,1 km w linii prostej od Bałtyku (Karpacz: 357 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin