Wleń vs Ciepłowody — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Wleń: 3808, o 41% więcej niż Ciepłowody (2701).
- Tańsze mieszkania ma Ciepłowody: mediana 1536 zł/m² (Wleń: 1973 zł/m², o 28% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Wleń: 15 788 zł (Ciepłowody: 14 958 zł).
- Niższe bezrobocie ma Wleń: 5,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Ciepłowody: 7).
- Wyższe saldo migracji ma Wleń: -5 na 1000 mieszkańców (Ciepłowody: -5,6).
| Wleń gmina miejsko-wiejska ✕ | Ciepłowody gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | lwówecki | ząbkowicki |
| Województwo | dolnośląskie | dolnośląskie |
| Ludność ranking | 3808 | 2701 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 86 | 77 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 44,3 | 35 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 13,7 | 18,8 |
| Seniorzy (%) ranking | 28,3 | 22,3 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -15 | -28,4 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -5 | -5,6 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -11,3 | -23,3 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 5,3 | 7 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 15 788 | 14 958 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 111 | 107 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 460 | 372 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 75 | 86,8 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0,5 | 0 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 0,3 | 0,4 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 1973 | 1536 |
| Cena domu — mediana ranking | 405 000 | 188 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 77,3 | 84,6 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 14,1 | 4,9 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 2,2 | 1,3 |
| Miejscowości | 16 | 17 |
| Ulice | 27 | 13 |
| Punkty adresowe | 1031 | 831 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 2 | 2 |
| Uczniowie | 292 | 268 |
| Odległość do morza (km) ranking | 328,2 | 390,5 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Wleń czy Ciepłowody?
Więcej mieszkańców ma Wleń: 3808, o 41% więcej niż Ciepłowody (2701). Powierzchnia: Wleń — 86 km², Ciepłowody — 77 km².
Gdzie są tańsze mieszkania: Wleń czy Ciepłowody?
Tańsze mieszkania ma Ciepłowody: mediana 1536 zł/m² (Wleń: 1973 zł/m², o 28% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
Gdzie są tańsze domy: Wleń czy Ciepłowody?
Tańsze domy ma Ciepłowody: mediana 188 000 zł (Wleń: 405 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Wleń czy Ciepłowody?
Niższe bezrobocie ma Wleń: 5,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Ciepłowody: 7).
Które miasto jest „starsze”: Wleń czy Ciepłowody?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Wleń: 28,3% mieszkańców (Ciepłowody: 22,3%).
Które miasto jest bliżej morza: Wleń czy Ciepłowody?
Wleń — 328,2 km w linii prostej od Bałtyku (Ciepłowody: 390,5 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin