Oborniki Śląskie vs Strzelin — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Oborniki Śląskie Strzelin

    W skrócie

    Oborniki Śląskie
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Strzelin
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiattrzebnickistrzeliński
    Województwodolnośląskiedolnośląskie
    Ludność ranking21 213
    21 306
    Powierzchnia (km²) ranking154
    171
    Gęstość (os./km²) ranking137,5
    124,4
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking18,1
    16,9
    Seniorzy (%) ranking24,3
    26,1
    Zmiana ludności (na 1000) ranking4,3
    -1,9
    Saldo migracji (na 1000) ranking8,4
    2,7
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-6
    -4,8
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking2,8
    6,7
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7501
    8649
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking159
    132
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking386
    421
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking100,3
    79,1
    Mieszkania oddane na 1000 ranking8,1
    4
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking20,7
    13,8
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking7900
    6667
    Cena domu — mediana ranking820 000
    394 750
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking614
    191
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)85,8
    78,4
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking3,8
    12,5
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,9
    1,9
    Miejscowości34
    47
    Ulice539
    270
    Punkty adresowe7920
    5134
    Kody pocztowe2
    1
    Szkoły i przedszkola20
    42
    Uczniowie3378
    4708
    Odległość do morza (km) ranking325,8
    383,2

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Oborniki Śląskie czy Strzelin?

    Więcej mieszkańców ma Strzelin: 21 306, o 0% więcej niż Oborniki Śląskie (21 213). Powierzchnia: Strzelin — 171 km², Oborniki Śląskie — 154 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Oborniki Śląskie czy Strzelin?

    Tańsze mieszkania ma Strzelin: mediana 6667 zł/m² (Oborniki Śląskie: 7900 zł/m², o 18% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Oborniki Śląskie czy Strzelin?

    Tańsze domy ma Strzelin: mediana 394 750 zł (Oborniki Śląskie: 820 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Oborniki Śląskie czy Strzelin?

    Niższe bezrobocie ma Oborniki Śląskie: 2,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Strzelin: 6,7).

    Które miasto jest „starsze”: Oborniki Śląskie czy Strzelin?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Strzelin: 26,1% mieszkańców (Oborniki Śląskie: 24,3%).

    Które miasto jest bliżej morza: Oborniki Śląskie czy Strzelin?

    Oborniki Śląskie — 325,8 km w linii prostej od Bałtyku (Strzelin: 383,2 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury