Mieroszów vs Bardo — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Mieroszów: 5991, o 25% więcej niż Bardo (4781).
- Tańsze mieszkania ma Mieroszów: mediana 2815 zł/m² (Bardo: 3200 zł/m², o 14% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Bardo: 18 545 zł (Mieroszów: 10 453 zł).
- Niższe bezrobocie ma Mieroszów: 3,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Bardo: 6,6).
- Wyższe saldo migracji ma Bardo: +1,5 na 1000 mieszkańców (Mieroszów: -1,7).
| Mieroszów gmina miejsko-wiejska ✕ | Bardo gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | wałbrzyski | ząbkowicki |
| Województwo | dolnośląskie | dolnośląskie |
| Ludność ranking | 5991 | 4781 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 76 | 73 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 78,8 | 65,3 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 14,7 | 14,3 |
| Seniorzy (%) ranking | 28 | 27,1 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -17,7 | -17,5 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -1,7 | 1,5 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -14,5 | -15,5 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 3,6 | 6,6 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 10 453 | 18 545 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 141 | 112 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 485 | 416 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 67,2 | 83,8 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 1 | 3,3 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 2 | 1,5 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 2815 | 3200 |
| Cena domu — mediana ranking | 310 000 | 587 500 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | 73 | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 59,6 | 84,1 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 28,7 | 7,8 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 2,1 | 1,8 |
| Miejscowości | 10 | 10 |
| Ulice | 55 | 33 |
| Punkty adresowe | 1208 | 1345 |
| Kody pocztowe | 1 | 3 |
| Szkoły i przedszkola | 9 | 5 |
| Uczniowie | 590 | 420 |
| Odległość do morza (km) ranking | 374,6 | 403,6 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Mieroszów czy Bardo?
Więcej mieszkańców ma Mieroszów: 5991, o 25% więcej niż Bardo (4781). Powierzchnia: Mieroszów — 76 km², Bardo — 73 km².
Gdzie są tańsze mieszkania: Mieroszów czy Bardo?
Tańsze mieszkania ma Mieroszów: mediana 2815 zł/m² (Bardo: 3200 zł/m², o 14% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
Gdzie są tańsze domy: Mieroszów czy Bardo?
Tańsze domy ma Mieroszów: mediana 310 000 zł (Bardo: 587 500 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Mieroszów czy Bardo?
Niższe bezrobocie ma Mieroszów: 3,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Bardo: 6,6).
Które miasto jest „starsze”: Mieroszów czy Bardo?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Mieroszów: 28% mieszkańców (Bardo: 27,1%).
Które miasto jest bliżej morza: Mieroszów czy Bardo?
Mieroszów — 374,6 km w linii prostej od Bałtyku (Bardo: 403,6 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin