Bardo vs Wleń — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Bardo Wleń

    W skrócie

    Bardo
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Wleń
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatząbkowickilwówecki
    Województwodolnośląskiedolnośląskie
    Ludność ranking4781
    3808
    Powierzchnia (km²) ranking73
    86
    Gęstość (os./km²) ranking65,3
    44,3
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking14,3
    13,7
    Seniorzy (%) ranking27,1
    28,3
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-17,5
    -15
    Saldo migracji (na 1000) ranking1,5
    -5
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-15,5
    -11,3
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking6,6
    5,3
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking18 545
    15 788
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking112
    111
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking416
    460
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking83,8
    75
    Mieszkania oddane na 1000 ranking3,3
    0,5
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking1,5
    0,3
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking3200
    1973
    Cena domu — mediana ranking587 500
    405 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)84,1
    77,3
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking7,8
    14,1
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,8
    2,2
    Miejscowości10
    16
    Ulice33
    27
    Punkty adresowe1345
    1031
    Kody pocztowe3
    1
    Szkoły i przedszkola5
    2
    Uczniowie420
    292
    Odległość do morza (km) ranking403,6
    328,2

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Bardo czy Wleń?

    Więcej mieszkańców ma Bardo: 4781, o 26% więcej niż Wleń (3808). Powierzchnia: Bardo — 73 km², Wleń — 86 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Bardo czy Wleń?

    Tańsze mieszkania ma Wleń: mediana 1973 zł/m² (Bardo: 3200 zł/m², o 62% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Bardo czy Wleń?

    Tańsze domy ma Wleń: mediana 405 000 zł (Bardo: 587 500 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Bardo czy Wleń?

    Niższe bezrobocie ma Wleń: 5,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Bardo: 6,6).

    Które miasto jest „starsze”: Bardo czy Wleń?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Wleń: 28,3% mieszkańców (Bardo: 27,1%).

    Które miasto jest bliżej morza: Bardo czy Wleń?

    Wleń — 328,2 km w linii prostej od Bałtyku (Bardo: 403,6 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury