Ciepłowody vs Gaworzyce — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Ciepłowody Gaworzyce

    W skrócie

    Ciepłowody
    gmina wiejska ✕
    Gaworzyce
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina wiejskagmina wiejska
    Powiatząbkowickipolkowicki
    Województwodolnośląskiedolnośląskie
    Ludność ranking2701
    3685
    Powierzchnia (km²) ranking77
    77
    Gęstość (os./km²) ranking35
    48
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking18,8
    19
    Seniorzy (%) ranking22,3
    22,1
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-28,4
    -17,3
    Saldo migracji (na 1000) ranking-5,6
    -6,5
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-23,3
    -3,3
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking7
    4
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking14 958
    11 875
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking107
    98
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking372
    348
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking86,8
    90,8
    Mieszkania oddane na 1000 ranking0
    2,2
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking0,4
    2,4
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking1536
    3636
    Cena domu — mediana ranking188 000
    317 500
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)84,6
    84,4
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking4,9
    6,2
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,3
    1,8
    Miejscowości17
    14
    Ulice13
    31
    Punkty adresowe831
    1041
    Kody pocztowe1
    2
    Szkoły i przedszkola2
    4
    Uczniowie268
    433
    Odległość do morza (km) ranking390,5
    266,3

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Ciepłowody czy Gaworzyce?

    Więcej mieszkańców ma Gaworzyce: 3685, o 36% więcej niż Ciepłowody (2701). Powierzchnia: Gaworzyce — 77 km², Ciepłowody — 77 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Ciepłowody czy Gaworzyce?

    Tańsze mieszkania ma Ciepłowody: mediana 1536 zł/m² (Gaworzyce: 3636 zł/m², o 137% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Ciepłowody czy Gaworzyce?

    Tańsze domy ma Ciepłowody: mediana 188 000 zł (Gaworzyce: 317 500 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Ciepłowody czy Gaworzyce?

    Niższe bezrobocie ma Gaworzyce: 4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Ciepłowody: 7).

    Które miasto jest „starsze”: Ciepłowody czy Gaworzyce?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Ciepłowody: 22,3% mieszkańców (Gaworzyce: 22,1%).

    Które miasto jest bliżej morza: Ciepłowody czy Gaworzyce?

    Gaworzyce — 266,3 km w linii prostej od Bałtyku (Ciepłowody: 390,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury