Ciepłowody vs Włodawa — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Włodawa: 5610, 2,1 razy więcej niż Ciepłowody (2701).
- Tańsze mieszkania ma Ciepłowody: mediana 1536 zł/m² (Włodawa: 1558 zł/m², o 1% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Ciepłowody: 14 958 zł (Włodawa: 8847 zł).
- Niższe bezrobocie ma Ciepłowody: 7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Włodawa: 11,2).
- Wyższe saldo migracji ma Włodawa: +1,2 na 1000 mieszkańców (Ciepłowody: -5,6).
| Ciepłowody gmina wiejska ✕ | Włodawa gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | ząbkowicki | włodawski |
| Województwo | dolnośląskie | lubelskie |
| Ludność ranking | 2701 | 5610 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 77 | 245 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 35 | 22,9 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 18,8 | 18,2 |
| Seniorzy (%) ranking | 22,3 | 23,9 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -28,4 | -15,1 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -5,6 | 1,2 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -23,3 | -12,1 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 7 | 11,2 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 14 958 | 8847 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 107 | 97 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 372 | 387 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 86,8 | 90,4 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0 | 3,4 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 0,4 | 102,5 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 1536 | 1558 |
| Cena domu — mediana ranking | 188 000 | — |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | 75 |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 84,6 | 47,8 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 4,9 | 0,8 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,3 | 1,4 |
| Miejscowości | 17 | 32 |
| Ulice | 13 | 169 |
| Punkty adresowe | 831 | 6033 |
| Kody pocztowe | 1 | 0 |
| Szkoły i przedszkola | 2 | 10 |
| Uczniowie | 268 | 580 |
| Odległość do morza (km) ranking | 390,5 | 416,5 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Ciepłowody czy Włodawa?
Więcej mieszkańców ma Włodawa: 5610, 2,1 razy więcej niż Ciepłowody (2701). Powierzchnia: Włodawa — 245 km², Ciepłowody — 77 km².
Gdzie są tańsze mieszkania: Ciepłowody czy Włodawa?
Tańsze mieszkania ma Ciepłowody: mediana 1536 zł/m² (Włodawa: 1558 zł/m², o 1% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
Gdzie jest niższe bezrobocie: Ciepłowody czy Włodawa?
Niższe bezrobocie ma Ciepłowody: 7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Włodawa: 11,2).
Które miasto jest „starsze”: Ciepłowody czy Włodawa?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Włodawa: 23,9% mieszkańców (Ciepłowody: 22,3%).
Które miasto jest bliżej morza: Ciepłowody czy Włodawa?
Ciepłowody — 390,5 km w linii prostej od Bałtyku (Włodawa: 416,5 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin