Turobin vs Czemierniki — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Turobin: 5311, o 33% więcej niż Czemierniki (3989).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Czemierniki: 9003 zł (Turobin: 8281 zł).
- Niższe bezrobocie ma Turobin: 4,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Czemierniki: 5,3).
- Wyższe saldo migracji ma Czemierniki: -2,5 na 1000 mieszkańców (Turobin: -3,4).
| Turobin gmina miejsko-wiejska ✕ | Czemierniki gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | biłgorajski | radzyński |
| Województwo | lubelskie | lubelskie |
| Ludność ranking | 5311 | 3989 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 162 | 107 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 32,7 | 37,1 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 12,9 | 17,4 |
| Seniorzy (%) ranking | 31,8 | 24,1 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -17,8 | -10,4 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -3,4 | -2,5 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -13 | -6,5 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 4,6 | 5,3 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 8281 | 9003 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 78 | 75 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 421 | 381 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 92,2 | 91,5 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0,4 | 2,5 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 0,8 | 2,3 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | — | 190 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 87,4 | 94,7 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,5 | 0 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,4 | 1,3 |
| Miejscowości | 26 | 17 |
| Ulice | 21 | 18 |
| Punkty adresowe | 2697 | 1744 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 9 | 2 |
| Uczniowie | 487 | 381 |
| Odległość do morza (km) ranking | 454,1 | 368,2 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Turobin czy Czemierniki?
Więcej mieszkańców ma Turobin: 5311, o 33% więcej niż Czemierniki (3989). Powierzchnia: Turobin — 162 km², Czemierniki — 107 km².
Gdzie jest niższe bezrobocie: Turobin czy Czemierniki?
Niższe bezrobocie ma Turobin: 4,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Czemierniki: 5,3).
Które miasto jest „starsze”: Turobin czy Czemierniki?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Turobin: 31,8% mieszkańców (Czemierniki: 24,1%).
Które miasto jest bliżej morza: Turobin czy Czemierniki?
Czemierniki — 368,2 km w linii prostej od Bałtyku (Turobin: 454,1 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin