Wysokie vs Horodło — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Horodło: 4636, o 18% więcej niż Wysokie (3934).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Wysokie: 8928 zł (Horodło: 8413 zł).
- Niższe bezrobocie ma Wysokie: 4,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Horodło: 13,6).
- Wyższe saldo migracji ma Horodło: +1,5 na 1000 mieszkańców (Wysokie: -0,5).
| Wysokie gmina wiejska ✕ | Horodło gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | lubelski | hrubieszowski |
| Województwo | lubelskie | lubelskie |
| Ludność ranking | 3934 | 4636 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 114 | 130 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 34,5 | 35,6 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 13,6 | 15,1 |
| Seniorzy (%) ranking | 29,9 | 27,5 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -13,5 | -7,9 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -0,5 | 1,5 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -11,9 | -9,5 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 4,5 | 13,6 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 8928 | 8413 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 66 | 68 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 431 | 440 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 82,5 | 75,3 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 1,8 | 0,2 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 2,8 | 1,1 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | — | — |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 89 | 91,8 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 2,5 | 1,5 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1 | 1,1 |
| Miejscowości | 30 | 28 |
| Ulice | 17 | 41 |
| Punkty adresowe | 2032 | 1992 |
| Kody pocztowe | 1 | 2 |
| Szkoły i przedszkola | 3 | 4 |
| Uczniowie | 317 | 391 |
| Odległość do morza (km) ranking | 443,4 | 494,5 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Wysokie czy Horodło?
Więcej mieszkańców ma Horodło: 4636, o 18% więcej niż Wysokie (3934). Powierzchnia: Horodło — 130 km², Wysokie — 114 km².
Gdzie jest niższe bezrobocie: Wysokie czy Horodło?
Niższe bezrobocie ma Wysokie: 4,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Horodło: 13,6).
Które miasto jest „starsze”: Wysokie czy Horodło?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Wysokie: 29,9% mieszkańców (Horodło: 27,5%).
Które miasto jest bliżej morza: Wysokie czy Horodło?
Wysokie — 443,4 km w linii prostej od Bałtyku (Horodło: 494,5 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin