Wola Mysłowska vs Stanin — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Stanin: 8989, 2,1 razy więcej niż Wola Mysłowska (4271).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Stanin: 9453 zł (Wola Mysłowska: 9179 zł).
- Niższe bezrobocie ma Wola Mysłowska: 2 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Stanin: 2,8).
- Wyższe saldo migracji ma Wola Mysłowska: -4,2 na 1000 mieszkańców (Stanin: -9).
| Wola Mysłowska gmina wiejska ✕ | Stanin gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | łukowski | łukowski |
| Województwo | lubelskie | lubelskie |
| Ludność ranking | 4271 | 8989 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 121 | 161 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 35,3 | 55,9 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 19,6 | 21,4 |
| Seniorzy (%) ranking | 23,6 | 20,4 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -9,7 | -13,2 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -4,2 | -9 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -2,6 | -3,1 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 2 | 2,8 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 9179 | 9453 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 114 | 107 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 349 | 298 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 95,3 | 100 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 1,6 | 2,2 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 3,5 | 2,6 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | — | 235 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 94,2 | 91,5 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,4 | 0,5 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,4 | 1,4 |
| Miejscowości | 42 | 73 |
| Ulice | 0 | 11 |
| Punkty adresowe | 1605 | 3069 |
| Kody pocztowe | 1 | 2 |
| Szkoły i przedszkola | 11 | 10 |
| Uczniowie | 541 | 1261 |
| Odległość do morza (km) ranking | 328,1 | 332,5 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Wola Mysłowska czy Stanin?
Więcej mieszkańców ma Stanin: 8989, 2,1 razy więcej niż Wola Mysłowska (4271). Powierzchnia: Stanin — 161 km², Wola Mysłowska — 121 km².
Gdzie jest niższe bezrobocie: Wola Mysłowska czy Stanin?
Niższe bezrobocie ma Wola Mysłowska: 2 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Stanin: 2,8).
Które miasto jest „starsze”: Wola Mysłowska czy Stanin?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Wola Mysłowska: 23,6% mieszkańców (Stanin: 20,4%).
Które miasto jest bliżej morza: Wola Mysłowska czy Stanin?
Wola Mysłowska — 328,1 km w linii prostej od Bałtyku (Stanin: 332,5 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin