Rawa Mazowiecka vs Włodawa — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Rawa Mazowiecka: 15 553, o 32% więcej niż Włodawa (11 761).
- Tańsze mieszkania ma Włodawa: mediana 4487 zł/m² (Rawa Mazowiecka: 9406 zł/m², o 110% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Rawa Mazowiecka: 8730 zł (Włodawa: 7910 zł).
- Niższe bezrobocie ma Rawa Mazowiecka: 3,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Włodawa: 8,8).
- Wyższe saldo migracji ma Włodawa: -6,8 na 1000 mieszkańców (Rawa Mazowiecka: -7,3).
| Rawa Mazowiecka gmina miejska ✕ | Włodawa gmina miejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejska | gmina miejska |
| Powiat | rawski | włodawski |
| Województwo | łódzkie | lubelskie |
| Ludność ranking | 15 553 | 11 761 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 14 | 18 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 1088,4 | 654,5 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 18 | 16,3 |
| Seniorzy (%) ranking | 28,8 | 29,6 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -14,6 | -14,5 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -7,3 | -6,8 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -6,6 | -6,7 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 3,3 | 8,8 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 8730 | 7910 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 147 | 109 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 433 | 429 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 69,2 | 68,9 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 1 | 0,4 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 0,6 | 1 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 9406 | 4487 |
| Cena domu — mediana ranking | 600 000 | — |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | 33 | 44 |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 81,5 | 70,4 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 6,4 | 8,1 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,9 | 1,7 |
| Miejscowości | 5 | 12 |
| Ulice | 111 | 140 |
| Punkty adresowe | 2726 | 3245 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 29 | 29 |
| Uczniowie | 4870 | 2951 |
| Odległość do morza (km) ranking | 296 | 415,9 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Rawa Mazowiecka czy Włodawa?
Więcej mieszkańców ma Rawa Mazowiecka: 15 553, o 32% więcej niż Włodawa (11 761). Powierzchnia: Rawa Mazowiecka — 14 km², Włodawa — 18 km².
Gdzie są tańsze mieszkania: Rawa Mazowiecka czy Włodawa?
Tańsze mieszkania ma Włodawa: mediana 4487 zł/m² (Rawa Mazowiecka: 9406 zł/m², o 110% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
Gdzie jest niższe bezrobocie: Rawa Mazowiecka czy Włodawa?
Niższe bezrobocie ma Rawa Mazowiecka: 3,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Włodawa: 8,8).
Które miasto jest „starsze”: Rawa Mazowiecka czy Włodawa?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Włodawa: 29,6% mieszkańców (Rawa Mazowiecka: 28,8%).
Które miasto jest bliżej morza: Rawa Mazowiecka czy Włodawa?
Rawa Mazowiecka — 296 km w linii prostej od Bałtyku (Włodawa: 415,9 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin