Siepraw vs Skała vs Krzeszowice — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Siepraw Skała Krzeszowice

    W skrócie

    Siepraw
    gmina wiejska ✕
    Skała
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Krzeszowice
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina wiejskagmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatmyślenickikrakowskikrakowski
    Województwomałopolskiemałopolskiemałopolskie
    Ludność ranking9804
    10 860
    31 661
    Powierzchnia (km²) ranking32
    75
    139
    Gęstość (os./km²) ranking307,8
    145,1
    227,7
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking22,2
    19,7
    17,1
    Seniorzy (%) ranking18,1
    21,9
    25,9
    Zmiana ludności (na 1000) ranking9,3
    -7
    -5,3
    Saldo migracji (na 1000) ranking7,1
    1
    1,7
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking0,8
    -7,2
    -4,9
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking2,3
    3
    3,9
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking8107
    7594
    7422
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking137
    124
    130
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking302
    356
    379
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking115,9
    103,3
    85,2
    Mieszkania oddane na 1000 ranking4,8
    3,6
    2,3
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking21,4
    16,4
    15
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking—11 193
    9601
    Cena domu — mediana ranking595 000
    799 000
    485 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking2499
    939
    539
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)90,2
    93,2
    90,9
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking0,2
    0,4
    1,4
    Średnia liczba kondygnacji ranking2
    1,6
    2
    Miejscowości39
    77
    100
    Ulice118
    110
    544
    Punkty adresowe6210
    4141
    12 113
    Kody pocztowe4
    4
    2
    Szkoły i przedszkola6
    18
    35
    Uczniowie1443
    1672
    4697
    Odległość do morza (km) ranking497,5
    460,6
    469,4

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Siepraw czy Skała?

    Więcej mieszkańców ma Skała: 10 860, o 11% więcej niż Siepraw (9804). Powierzchnia: Skała — 75 km², Siepraw — 32 km².

    Gdzie są tańsze domy: Siepraw czy Skała?

    Tańsze domy ma Siepraw: mediana 595 000 zł (Skała: 799 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Siepraw czy Skała?

    Niższe bezrobocie ma Siepraw: 2,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Skała: 3).

    Które miasto jest „starsze”: Siepraw czy Skała?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Skała: 21,9% mieszkańców (Siepraw: 18,1%).

    Które miasto jest bliżej morza: Siepraw czy Skała?

    Skała — 460,6 km w linii prostej od Bałtyku (Siepraw: 497,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury