Siepraw vs Zabierzów vs Szczawa — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Siepraw Zabierzów Szczawa

    W skrócie

    Siepraw
    gmina wiejska ✕
    Zabierzów
    gmina wiejska ✕
    Szczawa
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina wiejskagmina wiejskagmina wiejska
    Powiatmyślenickikrakowskilimanowski
    Województwomałopolskiemałopolskiemałopolskie
    Ludność ranking9804
    30 041
    1799
    Powierzchnia (km²) ranking32
    99
    42
    Gęstość (os./km²) ranking307,8
    302,2
    42,4
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking22,2
    20,4
    21,3
    Seniorzy (%) ranking18,1
    21,4
    17,7
    Zmiana ludności (na 1000) ranking9,3
    6,8
    0
    Saldo migracji (na 1000) ranking7,1
    9,4
    -20,6
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking0,8
    -2,6
    -3,9
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking2,3
    2,6
    5,7
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking8107
    8754
    7728
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking137
    171
    98
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking302
    342
    339
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking115,9
    116,4
    86,8
    Mieszkania oddane na 1000 ranking4,8
    5
    0,6
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking21,4
    13,1
    12,2
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking—8856—
    Cena domu — mediana ranking595 000
    920 000
    —
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking2499
    1622
    —
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)90,2
    92,8
    87,5
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking0,2
    0,4
    2,8
    Średnia liczba kondygnacji ranking2
    1,9
    1,9
    Miejscowości39
    56
    43
    Ulice118
    595
    0
    Punkty adresowe6211
    11 300
    723
    Kody pocztowe4
    11
    1
    Szkoły i przedszkola6
    29
    1
    Uczniowie1443
    4591
    183
    Odległość do morza (km) ranking497,5
    472,2
    532,5

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Siepraw czy Zabierzów?

    Więcej mieszkańców ma Zabierzów: 30 041, 3,1 razy więcej niż Siepraw (9804). Powierzchnia: Zabierzów — 99 km², Siepraw — 32 km².

    Gdzie są tańsze domy: Siepraw czy Zabierzów?

    Tańsze domy ma Siepraw: mediana 595 000 zł (Zabierzów: 920 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Siepraw czy Zabierzów?

    Niższe bezrobocie ma Siepraw: 2,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Zabierzów: 2,6).

    Które miasto jest „starsze”: Siepraw czy Zabierzów?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Zabierzów: 21,4% mieszkańców (Siepraw: 18,1%).

    Które miasto jest bliżej morza: Siepraw czy Zabierzów?

    Zabierzów — 472,2 km w linii prostej od Bałtyku (Siepraw: 497,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury