Siepraw vs Spytkowice — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Siepraw: 9804, 2,1 razy więcej niż Spytkowice (4703).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Spytkowice: 8137 zł (Siepraw: 8107 zł).
- Niższe bezrobocie ma Siepraw: 2,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Spytkowice: 3,2).
- Wyższe saldo migracji ma Siepraw: +7,1 na 1000 mieszkańców (Spytkowice: -1,5).
| Siepraw gmina wiejska ✕ | Spytkowice gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | myślenicki | nowotarski |
| Województwo | małopolskie | małopolskie |
| Ludność ranking | 9804 | 4703 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 32 | 32 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 307,8 | 146 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 22,2 | 21 |
| Seniorzy (%) ranking | 18,1 | 19,1 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | 9,3 | 0 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | 7,1 | -1,5 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | 0,8 | 0 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 2,3 | 3,2 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 8107 | 8137 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 137 | 102 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 302 | 269 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 115,9 | 112,7 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 4,8 | 4,3 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 21,4 | 4,7 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 595 000 | 290 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | 2499 | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 90,2 | 93,4 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,2 | 0,4 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 2 | 2,2 |
| Miejscowości | 39 | 47 |
| Ulice | 118 | 0 |
| Punkty adresowe | 6211 | 1433 |
| Kody pocztowe | 4 | 2 |
| Szkoły i przedszkola | 6 | 5 |
| Uczniowie | 1443 | 651 |
| Odległość do morza (km) ranking | 497,5 | 532,7 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Siepraw czy Spytkowice?
Więcej mieszkańców ma Siepraw: 9804, 2,1 razy więcej niż Spytkowice (4703). Powierzchnia: Siepraw — 32 km², Spytkowice — 32 km².
Gdzie są tańsze domy: Siepraw czy Spytkowice?
Tańsze domy ma Spytkowice: mediana 290 000 zł (Siepraw: 595 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Siepraw czy Spytkowice?
Niższe bezrobocie ma Siepraw: 2,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Spytkowice: 3,2).
Które miasto jest „starsze”: Siepraw czy Spytkowice?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Spytkowice: 19,1% mieszkańców (Siepraw: 18,1%).
Które miasto jest bliżej morza: Siepraw czy Spytkowice?
Siepraw — 497,5 km w linii prostej od Bałtyku (Spytkowice: 532,7 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin