Muszyna vs Piwniczna-Zdrój — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Muszyna Piwniczna-Zdrój

    W skrócie

    Muszyna
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Piwniczna-Zdrój
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatnowosądeckinowosądecki
    Województwomałopolskiemałopolskie
    Ludność ranking11 012
    9750
    Powierzchnia (km²) ranking141
    126
    Gęstość (os./km²) ranking77,9
    77,1
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking18,3
    18,9
    Seniorzy (%) ranking23
    21,8
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-7,9
    -7,7
    Saldo migracji (na 1000) ranking-2,2
    -5,6
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-3,1
    -2,1
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3,8
    4,8
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking9872
    8134
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking122
    117
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking327
    306
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking89,6
    91,2
    Mieszkania oddane na 1000 ranking2
    2,8
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking——
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking——
    Cena domu — mediana ranking441 000
    460 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking—139
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)88,8
    91,7
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking1,2
    0,2
    Średnia liczba kondygnacji ranking2
    1,8
    Miejscowości46
    154
    Ulice60
    68
    Punkty adresowe3281
    3164
    Kody pocztowe1
    2
    Szkoły i przedszkola19
    13
    Uczniowie1393
    1137
    Odległość do morza (km) ranking567,2
    555,6

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Muszyna czy Piwniczna-Zdrój?

    Więcej mieszkańców ma Muszyna: 11 012, o 13% więcej niż Piwniczna-Zdrój (9750). Powierzchnia: Muszyna — 141 km², Piwniczna-Zdrój — 126 km².

    Gdzie są tańsze domy: Muszyna czy Piwniczna-Zdrój?

    Tańsze domy ma Muszyna: mediana 441 000 zł (Piwniczna-Zdrój: 460 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Muszyna czy Piwniczna-Zdrój?

    Niższe bezrobocie ma Muszyna: 3,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Piwniczna-Zdrój: 4,8).

    Które miasto jest „starsze”: Muszyna czy Piwniczna-Zdrój?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Muszyna: 23% mieszkańców (Piwniczna-Zdrój: 21,8%).

    Które miasto jest bliżej morza: Muszyna czy Piwniczna-Zdrój?

    Piwniczna-Zdrój — 555,6 km w linii prostej od Bałtyku (Muszyna: 567,2 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury