Rytro vs Uście Gorlickie — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Rytro Uście Gorlickie

    W skrócie

    Rytro
    gmina wiejska ✕
    Uście Gorlickie
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina wiejskagmina wiejska
    Powiatnowosądeckigorlicki
    Województwomałopolskiemałopolskie
    Ludność ranking3583
    6642
    Powierzchnia (km²) ranking42
    288
    Gęstość (os./km²) ranking85,5
    23,1
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking19,5
    20,9
    Seniorzy (%) ranking21,9
    19,7
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-14,3
    -13,7
    Saldo migracji (na 1000) ranking-10
    -9,6
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-4,7
    -1,5
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking5,3
    3,4
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking9518
    12 100
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking107
    113
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking271
    360
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking99,3
    96
    Mieszkania oddane na 1000 ranking2,8
    3,9
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking1,7
    11,1
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking——
    Cena domu — mediana ranking320 000
    580 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)91,8
    81,1
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking0
    1,1
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,9
    1,7
    Miejscowości41
    51
    Ulice00
    Punkty adresowe1111
    2744
    Kody pocztowe3
    2
    Szkoły i przedszkola4
    20
    Uczniowie396
    1084
    Odległość do morza (km) ranking550
    555,5

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Rytro czy Uście Gorlickie?

    Więcej mieszkańców ma Uście Gorlickie: 6642, o 85% więcej niż Rytro (3583). Powierzchnia: Uście Gorlickie — 288 km², Rytro — 42 km².

    Gdzie są tańsze domy: Rytro czy Uście Gorlickie?

    Tańsze domy ma Rytro: mediana 320 000 zł (Uście Gorlickie: 580 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Rytro czy Uście Gorlickie?

    Niższe bezrobocie ma Uście Gorlickie: 3,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Rytro: 5,3).

    Które miasto jest „starsze”: Rytro czy Uście Gorlickie?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Rytro: 21,9% mieszkańców (Uście Gorlickie: 19,7%).

    Które miasto jest bliżej morza: Rytro czy Uście Gorlickie?

    Rytro — 550 km w linii prostej od Bałtyku (Uście Gorlickie: 555,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury