Maków Podhalański vs Chrzanów — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Maków Podhalański Chrzanów

    W skrócie

    Maków Podhalański
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Chrzanów
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatsuskichrzanowski
    Województwomałopolskiemałopolskie
    Ludność ranking15 566
    43 122
    Powierzchnia (km²) ranking109
    79
    Gęstość (os./km²) ranking143,2
    542,8
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking18,1
    14,8
    Seniorzy (%) ranking22,5
    29,5
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-6,1
    -8,5
    Saldo migracji (na 1000) ranking-1
    -0,5
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-5,1
    -8,3
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3,4
    4,7
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7037
    7036
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking140
    131
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking341
    453
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking98
    66,9
    Mieszkania oddane na 1000 ranking4,4
    2,4
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking4,9
    2,2
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking11 500—
    Cena domu — mediana ranking180 000
    356 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking—66
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)85
    85,3
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking7,3
    6,9
    Średnia liczba kondygnacji ranking2,1
    2,1
    Miejscowości249
    40
    Ulice77
    426
    Punkty adresowe4758
    8090
    Kody pocztowe2
    5
    Szkoły i przedszkola17
    53
    Uczniowie1892
    7626
    Odległość do morza (km) ranking513,7
    468

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Maków Podhalański czy Chrzanów?

    Więcej mieszkańców ma Chrzanów: 43 122, 2,8 razy więcej niż Maków Podhalański (15 566). Powierzchnia: Chrzanów — 79 km², Maków Podhalański — 109 km².

    Gdzie są tańsze domy: Maków Podhalański czy Chrzanów?

    Tańsze domy ma Maków Podhalański: mediana 180 000 zł (Chrzanów: 356 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Maków Podhalański czy Chrzanów?

    Niższe bezrobocie ma Maków Podhalański: 3,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Chrzanów: 4,7).

    Które miasto jest „starsze”: Maków Podhalański czy Chrzanów?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Chrzanów: 29,5% mieszkańców (Maków Podhalański: 22,5%).

    Które miasto jest bliżej morza: Maków Podhalański czy Chrzanów?

    Chrzanów — 468 km w linii prostej od Bałtyku (Maków Podhalański: 513,7 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury