Kościelisko vs Siepraw vs Zielonki — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Siepraw: 9804, o 8% więcej niż Kościelisko (9087).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Kościelisko: 8407 zł (Siepraw: 8107 zł).
- Niższe bezrobocie ma Siepraw: 2,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Kościelisko: 6,3).
- Wyższe saldo migracji ma Siepraw: +7,1 na 1000 mieszkańców (Kościelisko: -3,5).
| Kościelisko gmina wiejska ✕ | Siepraw gmina wiejska ✕ | Zielonki gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|---|
| Podstawowe | |||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | tatrzański | myślenicki | krakowski |
| Województwo | małopolskie | małopolskie | małopolskie |
| Ludność ranking | 9087 | 9804 | 28 255 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 137 | 32 | 49 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 66,5 | 307,8 | 581,6 |
| Demografia | |||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 19,5 | 22,2 | 23,6 |
| Seniorzy (%) ranking | 21,2 | 18,1 | 16,7 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -3,8 | 9,3 | 6,3 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -3,5 | 7,1 | 7 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -0,7 | 0,8 | 1,6 |
| Praca i finanse | |||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 6,3 | 2,3 | 1,7 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 8407 | 8107 | 8401 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 167 | 137 | 194 |
| Mieszkania i nieruchomości | |||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 453 | 302 | 357 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 104,2 | 115,9 | 124,9 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 12,7 | 4,8 | 3,4 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 174,1 | 21,4 | 8,3 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — | 11 443 |
| Cena domu — mediana ranking | 2 000 000 | 595 000 | 1 250 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | 4759 | 2499 | 1844 |
| Adresy i infrastruktura | |||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 82,6 | 90,2 | 96,3 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 1,7 | 0,2 | 0,4 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 2,2 | 2 | 2 |
| Miejscowości | 65 | 39 | 34 |
| Ulice | 71 | 118 | 434 |
| Punkty adresowe | 3951 | 6210 | 9777 |
| Kody pocztowe | 3 | 4 | 3 |
| Szkoły i przedszkola | 6 | 6 | 29 |
| Uczniowie | 918 | 1443 | 4124 |
| Odległość do morza (km) ranking | 567 | 497,5 | 471,9 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Kościelisko czy Siepraw?
Więcej mieszkańców ma Siepraw: 9804, o 8% więcej niż Kościelisko (9087). Powierzchnia: Siepraw — 32 km², Kościelisko — 137 km².
Gdzie są tańsze domy: Kościelisko czy Siepraw?
Tańsze domy ma Siepraw: mediana 595 000 zł (Kościelisko: 2 000 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Kościelisko czy Siepraw?
Niższe bezrobocie ma Siepraw: 2,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Kościelisko: 6,3).
Które miasto jest „starsze”: Kościelisko czy Siepraw?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Kościelisko: 21,2% mieszkańców (Siepraw: 18,1%).
Które miasto jest bliżej morza: Kościelisko czy Siepraw?
Siepraw — 497,5 km w linii prostej od Bałtyku (Kościelisko: 567 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin