Nowy Sącz vs Uście Gorlickie — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Nowy Sącz Uście Gorlickie

    W skrócie

    Nowy Sącz
    gmina miejska ✕
    Uście Gorlickie
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejskagmina wiejska
    PowiatNowy Sączgorlicki
    Województwomałopolskiemałopolskie
    Ludność ranking79 416
    6642
    Powierzchnia (km²) ranking58
    288
    Gęstość (os./km²) ranking1378,8
    23,1
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking18,5
    20,9
    Seniorzy (%) ranking25,1
    19,7
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-5,1
    -13,7
    Saldo migracji (na 1000) ranking-2,9
    -9,6
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-2,5
    -1,5
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking4,1
    3,4
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking12 854
    12 100
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking148
    113
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking413
    360
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking76,5
    96
    Mieszkania oddane na 1000 ranking5,6
    3,9
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking2,8
    11,1
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking6905—
    Cena domu — mediana ranking565 000
    580 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking322—
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)78,1
    81,1
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking10
    1,1
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,7
    1,7
    Miejscowości47
    51
    Ulice450
    0
    Punkty adresowe14 716
    2739
    Kody pocztowe1
    2
    Szkoły i przedszkola197
    20
    Uczniowie26 313
    1084
    Odległość do morza (km) ranking536,8
    555,5

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Nowy Sącz czy Uście Gorlickie?

    Więcej mieszkańców ma Nowy Sącz: 79 416, 12 razy więcej niż Uście Gorlickie (6642). Powierzchnia: Nowy Sącz — 58 km², Uście Gorlickie — 288 km².

    Gdzie są tańsze domy: Nowy Sącz czy Uście Gorlickie?

    Tańsze domy ma Nowy Sącz: mediana 565 000 zł (Uście Gorlickie: 580 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Nowy Sącz czy Uście Gorlickie?

    Niższe bezrobocie ma Uście Gorlickie: 3,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Nowy Sącz: 4,1).

    Które miasto jest „starsze”: Nowy Sącz czy Uście Gorlickie?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Nowy Sącz: 25,1% mieszkańców (Uście Gorlickie: 19,7%).

    Które miasto jest bliżej morza: Nowy Sącz czy Uście Gorlickie?

    Nowy Sącz — 536,8 km w linii prostej od Bałtyku (Uście Gorlickie: 555,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury