Gniewoszów vs Ceranów — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Gniewoszów: 3699, 2,1 razy więcej niż Ceranów (1743).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Ceranów: 14 395 zł (Gniewoszów: 9449 zł).
- Niższe bezrobocie ma Ceranów: 4,7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Gniewoszów: 5,9).
- Wyższe saldo migracji ma Gniewoszów: -4,6 na 1000 mieszkańców (Ceranów: -8).
| Gniewoszów gmina wiejska ✕ | Ceranów gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | kozienicki | sokołowski |
| Województwo | mazowieckie | mazowieckie |
| Ludność ranking | 3699 | 1743 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 84 | 111 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 44 | 15,7 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 18,2 | 14,7 |
| Seniorzy (%) ranking | 27,3 | 29,8 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -10,4 | -19,1 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -4,6 | -8 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -5,9 | -10,9 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 5,9 | 4,7 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 9449 | 14 395 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 78 | 86 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 384 | 483 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 88,1 | 79,2 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 3,5 | 0 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 6,8 | 5,2 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 100 000 | 147 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 94,6 | 92,6 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,6 | 0,9 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,1 | 1,2 |
| Miejscowości | 50 | 52 |
| Ulice | 15 | 0 |
| Punkty adresowe | 1494 | 921 |
| Kody pocztowe | 1 | 2 |
| Szkoły i przedszkola | 3 | 2 |
| Uczniowie | 416 | 142 |
| Odległość do morza (km) ranking | 360,4 | 263,3 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Gniewoszów czy Ceranów?
Więcej mieszkańców ma Gniewoszów: 3699, 2,1 razy więcej niż Ceranów (1743). Powierzchnia: Gniewoszów — 84 km², Ceranów — 111 km².
Gdzie są tańsze domy: Gniewoszów czy Ceranów?
Tańsze domy ma Gniewoszów: mediana 100 000 zł (Ceranów: 147 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Gniewoszów czy Ceranów?
Niższe bezrobocie ma Ceranów: 4,7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Gniewoszów: 5,9).
Które miasto jest „starsze”: Gniewoszów czy Ceranów?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Ceranów: 29,8% mieszkańców (Gniewoszów: 27,3%).
Które miasto jest bliżej morza: Gniewoszów czy Ceranów?
Ceranów — 263,3 km w linii prostej od Bałtyku (Gniewoszów: 360,4 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin