Sarnaki vs Pionki — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Pionki: 15 566, 3,9 razy więcej niż Sarnaki (3972).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Sarnaki: 12 208 zł (Pionki: 7550 zł).
- Niższe bezrobocie ma Sarnaki: 3,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Pionki: 8,6).
- Wyższe saldo migracji ma Sarnaki: -1,3 na 1000 mieszkańców (Pionki: -5,3).
| Sarnaki gmina wiejska ✕ | Pionki gmina miejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina miejska |
| Powiat | łosicki | radomski |
| Województwo | mazowieckie | mazowieckie |
| Ludność ranking | 3972 | 15 566 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 198 | 18 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 20,1 | 846 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 12,6 | 14,2 |
| Seniorzy (%) ranking | 31,5 | 31,2 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -13,2 | -16,3 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -1,3 | -5,3 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -8,3 | -11,2 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 3,8 | 8,6 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 12 208 | 7550 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 84 | 115 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 540 | 461 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 84,2 | 60,4 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 2,3 | 0,9 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 5,8 | 14,1 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | 4632 |
| Cena domu — mediana ranking | 230 000 | 277 500 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 79,4 | 71,1 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 1,6 | 8,7 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,5 | 1,5 |
| Miejscowości | 43 | 3 |
| Ulice | 18 | 131 |
| Punkty adresowe | 2526 | 2529 |
| Kody pocztowe | 2 | 3 |
| Szkoły i przedszkola | 4 | 25 |
| Uczniowie | 365 | 2791 |
| Odległość do morza (km) ranking | 324,6 | 350,5 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Sarnaki czy Pionki?
Więcej mieszkańców ma Pionki: 15 566, 3,9 razy więcej niż Sarnaki (3972). Powierzchnia: Pionki — 18 km², Sarnaki — 198 km².
Gdzie są tańsze domy: Sarnaki czy Pionki?
Tańsze domy ma Sarnaki: mediana 230 000 zł (Pionki: 277 500 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Sarnaki czy Pionki?
Niższe bezrobocie ma Sarnaki: 3,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Pionki: 8,6).
Które miasto jest „starsze”: Sarnaki czy Pionki?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Sarnaki: 31,5% mieszkańców (Pionki: 31,2%).
Które miasto jest bliżej morza: Sarnaki czy Pionki?
Sarnaki — 324,6 km w linii prostej od Bałtyku (Pionki: 350,5 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin