Maków Mazowiecki vs Mława — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Maków Mazowiecki Mława

    W skrócie

    Maków Mazowiecki
    gmina miejska ✕
    Mława
    gmina miejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejskagmina miejska
    Powiatmakowskimławski
    Województwomazowieckiemazowieckie
    Ludność ranking8699
    30 607
    Powierzchnia (km²) ranking10
    35
    Gęstość (os./km²) ranking846,2
    879,5
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking16,7
    18,5
    Seniorzy (%) ranking29,3
    24,5
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-13,5
    -2,8
    Saldo migracji (na 1000) ranking-8,3
    0,6
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-7
    -2,8
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking11,7
    5,5
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7579
    8070
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking144
    127
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking448
    502
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking73
    68,2
    Mieszkania oddane na 1000 ranking0,5
    7,7
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking1,3
    3,3
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking5266
    6128
    Cena domu — mediana ranking365 000
    487 500
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)83,1
    85,8
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking3,9
    6,3
    Średnia liczba kondygnacji ranking2
    2
    Miejscowości3
    8
    Ulice116
    297
    Punkty adresowe1992
    5867
    Kody pocztowe1
    1
    Szkoły i przedszkola22
    53
    Uczniowie2511
    8666
    Odległość do morza (km) ranking200,8
    153,6

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Maków Mazowiecki czy Mława?

    Więcej mieszkańców ma Mława: 30 607, 3,5 razy więcej niż Maków Mazowiecki (8699). Powierzchnia: Mława — 35 km², Maków Mazowiecki — 10 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Maków Mazowiecki czy Mława?

    Tańsze mieszkania ma Maków Mazowiecki: mediana 5266 zł/m² (Mława: 6128 zł/m², o 16% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Maków Mazowiecki czy Mława?

    Tańsze domy ma Maków Mazowiecki: mediana 365 000 zł (Mława: 487 500 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Maków Mazowiecki czy Mława?

    Niższe bezrobocie ma Mława: 5,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Maków Mazowiecki: 11,7).

    Które miasto jest „starsze”: Maków Mazowiecki czy Mława?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Maków Mazowiecki: 29,3% mieszkańców (Mława: 24,5%).

    Które miasto jest bliżej morza: Maków Mazowiecki czy Mława?

    Mława — 153,6 km w linii prostej od Bałtyku (Maków Mazowiecki: 200,8 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury