Maków Mazowiecki vs Pionki vs Raciąż — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Maków Mazowiecki Pionki Raciąż

    W skrócie

    Maków Mazowiecki
    gmina miejska ✕
    Pionki
    gmina miejska ✕
    Raciąż
    gmina miejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejskagmina miejskagmina miejska
    Powiatmakowskiradomskipłoński
    Województwomazowieckiemazowieckiemazowieckie
    Ludność ranking8699
    15 566
    3870
    Powierzchnia (km²) ranking10
    18
    8
    Gęstość (os./km²) ranking846,2
    846
    460,7
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking16,7
    14,2
    15,9
    Seniorzy (%) ranking29,3
    31,2
    25,9
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-13,5
    -16,3
    -15,8
    Saldo migracji (na 1000) ranking-8,3
    -5,3
    -7,8
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-7
    -11,2
    -8,5
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking11,7
    8,6
    8,6
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7579
    7550
    10 867
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking144
    115
    111
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking448
    461
    440
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking73
    60,4
    73,6
    Mieszkania oddane na 1000 ranking0,5
    0,9
    0,5
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking1,3
    14,1
    3,1
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking5266
    4632
    —
    Cena domu — mediana ranking365 000
    277 500
    200 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking———
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)83,1
    71,1
    88,1
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking3,9
    8,7
    4,5
    Średnia liczba kondygnacji ranking2
    1,5
    1,8
    Miejscowości3
    3
    1
    Ulice116
    131
    52
    Punkty adresowe1992
    2529
    883
    Kody pocztowe1
    3
    1
    Szkoły i przedszkola22
    25
    12
    Uczniowie2511
    2791
    1477
    Odległość do morza (km) ranking200,8
    350,5
    183,4

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Maków Mazowiecki czy Pionki?

    Więcej mieszkańców ma Pionki: 15 566, o 79% więcej niż Maków Mazowiecki (8699). Powierzchnia: Pionki — 18 km², Maków Mazowiecki — 10 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Maków Mazowiecki czy Pionki?

    Tańsze mieszkania ma Pionki: mediana 4632 zł/m² (Maków Mazowiecki: 5266 zł/m², o 14% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Maków Mazowiecki czy Pionki?

    Tańsze domy ma Pionki: mediana 277 500 zł (Maków Mazowiecki: 365 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Maków Mazowiecki czy Pionki?

    Niższe bezrobocie ma Pionki: 8,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Maków Mazowiecki: 11,7).

    Które miasto jest „starsze”: Maków Mazowiecki czy Pionki?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Pionki: 31,2% mieszkańców (Maków Mazowiecki: 29,3%).

    Które miasto jest bliżej morza: Maków Mazowiecki czy Pionki?

    Maków Mazowiecki — 200,8 km w linii prostej od Bałtyku (Pionki: 350,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury