Maków Mazowiecki vs Sejny — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Maków Mazowiecki: 8699, o 84% więcej niż Sejny (4739).
- Tańsze mieszkania ma Sejny: mediana 4063 zł/m² (Maków Mazowiecki: 5213 zł/m², o 28% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Sejny: 12 426 zł (Maków Mazowiecki: 7579 zł).
- Niższe bezrobocie ma Sejny: 11,2 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Maków Mazowiecki: 11,7).
- Wyższe saldo migracji ma Sejny: -6,3 na 1000 mieszkańców (Maków Mazowiecki: -8,3).
| Maków Mazowiecki gmina miejska ✕ | Sejny gmina miejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejska | gmina miejska |
| Powiat | makowski | sejneński |
| Województwo | mazowieckie | podlaskie |
| Ludność ranking | 8699 | 4739 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 10 | 4 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 846,2 | 1055,5 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 16,7 | 15 |
| Seniorzy (%) ranking | 29,3 | 29,7 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -13,5 | -16,4 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -8,3 | -6,3 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -7 | -10,6 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 11,7 | 11,2 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 7579 | 12 426 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 144 | 132 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 448 | 440 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 73 | 71,4 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0,5 | 0,2 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 1,3 | 1,3 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 5213 | 4063 |
| Cena domu — mediana ranking | 365 000 | — |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 83,1 | 76,1 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 3,9 | 7,7 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 2 | 1,9 |
| Miejscowości | 3 | 3 |
| Ulice | 114 | 48 |
| Punkty adresowe | 1990 | 922 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 22 | 13 |
| Uczniowie | 2511 | 1282 |
| Odległość do morza (km) ranking | 200,8 | 243,7 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Maków Mazowiecki czy Sejny?
Więcej mieszkańców ma Maków Mazowiecki: 8699, o 84% więcej niż Sejny (4739). Powierzchnia: Maków Mazowiecki — 10 km², Sejny — 4 km².
Gdzie są tańsze mieszkania: Maków Mazowiecki czy Sejny?
Tańsze mieszkania ma Sejny: mediana 4063 zł/m² (Maków Mazowiecki: 5213 zł/m², o 28% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
Gdzie jest niższe bezrobocie: Maków Mazowiecki czy Sejny?
Niższe bezrobocie ma Sejny: 11,2 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Maków Mazowiecki: 11,7).
Które miasto jest „starsze”: Maków Mazowiecki czy Sejny?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Sejny: 29,7% mieszkańców (Maków Mazowiecki: 29,3%).
Które miasto jest bliżej morza: Maków Mazowiecki czy Sejny?
Maków Mazowiecki — 200,8 km w linii prostej od Bałtyku (Sejny: 243,7 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin