Nur vs Lutocin — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Lutocin: 3837, o 63% więcej niż Nur (2354).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Nur: 10 956 zł (Lutocin: 7807 zł).
- Niższe bezrobocie ma Nur: 4,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Lutocin: 7,4).
- Wyższe saldo migracji ma Nur: -8,9 na 1000 mieszkańców (Lutocin: -9,9).
| Nur gmina wiejska ✕ | Lutocin gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | ostrowski | żuromiński |
| Województwo | mazowieckie | mazowieckie |
| Ludność ranking | 2354 | 3837 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 96 | 126 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 24,5 | 30,3 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 14,7 | 17,9 |
| Seniorzy (%) ranking | 29,7 | 23,4 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -22,4 | -20,9 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -8,9 | -9,9 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -14,4 | -8,3 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 4,5 | 7,4 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 10 956 | 7807 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 97 | 69 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 511 | 284 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 85,5 | 98,9 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0,4 | 0,8 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 5,5 | 0,8 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 200 000 | 250 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 91 | 88,5 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,4 | 1,7 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,7 | 1,4 |
| Miejscowości | 33 | 29 |
| Ulice | 13 | 15 |
| Punkty adresowe | 1416 | 1220 |
| Kody pocztowe | 1 | 2 |
| Szkoły i przedszkola | 4 | 4 |
| Uczniowie | 232 | 394 |
| Odległość do morza (km) ranking | 266,3 | 154,9 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Nur czy Lutocin?
Więcej mieszkańców ma Lutocin: 3837, o 63% więcej niż Nur (2354). Powierzchnia: Lutocin — 126 km², Nur — 96 km².
Gdzie są tańsze domy: Nur czy Lutocin?
Tańsze domy ma Nur: mediana 200 000 zł (Lutocin: 250 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Nur czy Lutocin?
Niższe bezrobocie ma Nur: 4,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Lutocin: 7,4).
Które miasto jest „starsze”: Nur czy Lutocin?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Nur: 29,7% mieszkańców (Lutocin: 23,4%).
Które miasto jest bliżej morza: Nur czy Lutocin?
Lutocin — 154,9 km w linii prostej od Bałtyku (Nur: 266,3 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin