Góra Kalwaria vs Błonie — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Góra Kalwaria Błonie

    W skrócie

    Góra Kalwaria
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Błonie
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatpiaseczyńskiwarszawski zachodni
    Województwomazowieckiemazowieckie
    Ludność ranking28 823
    22 680
    Powierzchnia (km²) ranking144
    86
    Gęstość (os./km²) ranking200
    265
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking19,8
    20,3
    Seniorzy (%) ranking21,8
    22,7
    Zmiana ludności (na 1000) ranking7
    7,6
    Saldo migracji (na 1000) ranking11
    10,3
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-3,7
    -3
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3
    1,5
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking8846
    10 841
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking156
    158
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking417
    458
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking92
    81,5
    Mieszkania oddane na 1000 ranking10,9
    11,2
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking9,7
    8,4
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking7961
    8224
    Cena domu — mediana ranking750 000
    900 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking127
    154
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)85,7
    84,4
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking3,8
    3,7
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,5
    1,7
    Miejscowości65
    52
    Ulice379
    194
    Punkty adresowe8830
    6443
    Kody pocztowe3
    1
    Szkoły i przedszkola38
    31
    Uczniowie5330
    4400
    Odległość do morza (km) ranking292,2
    255,8

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Góra Kalwaria czy Błonie?

    Więcej mieszkańców ma Góra Kalwaria: 28 823, o 27% więcej niż Błonie (22 680). Powierzchnia: Góra Kalwaria — 144 km², Błonie — 86 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Góra Kalwaria czy Błonie?

    Tańsze mieszkania ma Góra Kalwaria: mediana 7961 zł/m² (Błonie: 8224 zł/m², o 3% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Góra Kalwaria czy Błonie?

    Tańsze domy ma Góra Kalwaria: mediana 750 000 zł (Błonie: 900 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Góra Kalwaria czy Błonie?

    Niższe bezrobocie ma Błonie: 1,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Góra Kalwaria: 3).

    Które miasto jest „starsze”: Góra Kalwaria czy Błonie?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Błonie: 22,7% mieszkańców (Góra Kalwaria: 21,8%).

    Które miasto jest bliżej morza: Góra Kalwaria czy Błonie?

    Błonie — 255,8 km w linii prostej od Bałtyku (Góra Kalwaria: 292,2 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury