Lesznowola vs Andrespol — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Lesznowola: 41 459, 2,8 razy więcej niż Andrespol (14 873).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Lesznowola: 10 693 zł (Andrespol: 7990 zł).
- Niższe bezrobocie ma Lesznowola: 1,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Andrespol: 4,5).
- Wyższe saldo migracji ma Lesznowola: +29,3 na 1000 mieszkańców (Andrespol: +7,7).
| Lesznowola gmina wiejska ✕ | Andrespol gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | piaseczyński | łódzki wschodni |
| Województwo | mazowieckie | łódzkie |
| Ludność ranking | 41 459 | 14 873 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 69 | 26 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 598,3 | 577,8 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 26,7 | 18,4 |
| Seniorzy (%) ranking | 12,4 | 24,3 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | 38,7 | 2,4 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | 29,3 | 7,7 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | 7,9 | -4,9 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 1,5 | 4,5 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 10 693 | 7990 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 308 | 143 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 448 | 347 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 108,5 | 105,5 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 35,5 | 6,3 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 16,7 | 10,3 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 10 434 | — |
| Cena domu — mediana ranking | 1 050 000 | 510 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | 309 | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 76,7 | 91 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 15,1 | 0,8 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,7 | 1,3 |
| Miejscowości | 34 | 12 |
| Ulice | 724 | 306 |
| Punkty adresowe | 15 779 | 6768 |
| Kody pocztowe | 3 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 59 | 14 |
| Uczniowie | 9065 | 2271 |
| Odległość do morza (km) ranking | 275,1 | 293,8 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Lesznowola czy Andrespol?
Więcej mieszkańców ma Lesznowola: 41 459, 2,8 razy więcej niż Andrespol (14 873). Powierzchnia: Lesznowola — 69 km², Andrespol — 26 km².
Gdzie są tańsze domy: Lesznowola czy Andrespol?
Tańsze domy ma Andrespol: mediana 510 000 zł (Lesznowola: 1 050 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Lesznowola czy Andrespol?
Niższe bezrobocie ma Lesznowola: 1,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Andrespol: 4,5).
Które miasto jest „starsze”: Lesznowola czy Andrespol?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Andrespol: 24,3% mieszkańców (Lesznowola: 12,4%).
Które miasto jest bliżej morza: Lesznowola czy Andrespol?
Lesznowola — 275,1 km w linii prostej od Bałtyku (Andrespol: 293,8 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin