Pionki vs Maków Mazowiecki — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Pionki Maków Mazowiecki

    W skrócie

    Pionki
    gmina miejska ✕
    Maków Mazowiecki
    gmina miejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejskagmina miejska
    Powiatradomskimakowski
    Województwomazowieckiemazowieckie
    Ludność ranking15 566
    8699
    Powierzchnia (km²) ranking18
    10
    Gęstość (os./km²) ranking846
    846,2
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking14,2
    16,7
    Seniorzy (%) ranking31,2
    29,3
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-16,3
    -13,5
    Saldo migracji (na 1000) ranking-5,3
    -8,3
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-11,2
    -7
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking8,6
    11,7
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7550
    7579
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking115
    144
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking461
    448
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking60,4
    73
    Mieszkania oddane na 1000 ranking0,9
    0,5
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking14,1
    1,3
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking4632
    5266
    Cena domu — mediana ranking277 500
    365 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)71,1
    83,1
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking8,7
    3,9
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,5
    2
    Miejscowości3
    3
    Ulice131
    116
    Punkty adresowe2529
    1992
    Kody pocztowe3
    1
    Szkoły i przedszkola25
    22
    Uczniowie2791
    2511
    Odległość do morza (km) ranking350,5
    200,8

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Pionki czy Maków Mazowiecki?

    Więcej mieszkańców ma Pionki: 15 566, o 79% więcej niż Maków Mazowiecki (8699). Powierzchnia: Pionki — 18 km², Maków Mazowiecki — 10 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Pionki czy Maków Mazowiecki?

    Tańsze mieszkania ma Pionki: mediana 4632 zł/m² (Maków Mazowiecki: 5266 zł/m², o 14% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Pionki czy Maków Mazowiecki?

    Tańsze domy ma Pionki: mediana 277 500 zł (Maków Mazowiecki: 365 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Pionki czy Maków Mazowiecki?

    Niższe bezrobocie ma Pionki: 8,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Maków Mazowiecki: 11,7).

    Które miasto jest „starsze”: Pionki czy Maków Mazowiecki?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Pionki: 31,2% mieszkańców (Maków Mazowiecki: 29,3%).

    Które miasto jest bliżej morza: Pionki czy Maków Mazowiecki?

    Maków Mazowiecki — 200,8 km w linii prostej od Bałtyku (Pionki: 350,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury