Pionki vs Mława — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Pionki Mława

    W skrócie

    Pionki
    gmina miejska ✕
    Mława
    gmina miejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejskagmina miejska
    Powiatradomskimławski
    Województwomazowieckiemazowieckie
    Ludność ranking15 566
    30 607
    Powierzchnia (km²) ranking18
    35
    Gęstość (os./km²) ranking846
    879,5
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking14,2
    18,5
    Seniorzy (%) ranking31,2
    24,5
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-16,3
    -2,8
    Saldo migracji (na 1000) ranking-5,3
    0,6
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-11,2
    -2,8
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking8,6
    5,5
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7550
    8070
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking115
    127
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking461
    502
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking60,4
    68,2
    Mieszkania oddane na 1000 ranking0,9
    7,7
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking14,1
    3,3
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking4632
    6128
    Cena domu — mediana ranking277 500
    487 500
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)71,1
    85,8
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking8,7
    6,3
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,5
    2
    Miejscowości3
    8
    Ulice131
    297
    Punkty adresowe2529
    5867
    Kody pocztowe3
    1
    Szkoły i przedszkola25
    53
    Uczniowie2791
    8666
    Odległość do morza (km) ranking350,5
    153,6

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Pionki czy Mława?

    Więcej mieszkańców ma Mława: 30 607, o 97% więcej niż Pionki (15 566). Powierzchnia: Mława — 35 km², Pionki — 18 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Pionki czy Mława?

    Tańsze mieszkania ma Pionki: mediana 4632 zł/m² (Mława: 6128 zł/m², o 32% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Pionki czy Mława?

    Tańsze domy ma Pionki: mediana 277 500 zł (Mława: 487 500 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Pionki czy Mława?

    Niższe bezrobocie ma Mława: 5,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Pionki: 8,6).

    Które miasto jest „starsze”: Pionki czy Mława?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Pionki: 31,2% mieszkańców (Mława: 24,5%).

    Które miasto jest bliżej morza: Pionki czy Mława?

    Mława — 153,6 km w linii prostej od Bałtyku (Pionki: 350,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury