Ceranów vs Nur — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Nur: 2354, o 35% więcej niż Ceranów (1743).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Ceranów: 14 395 zł (Nur: 10 956 zł).
- Niższe bezrobocie ma Nur: 4,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Ceranów: 4,7).
- Wyższe saldo migracji ma Ceranów: -8 na 1000 mieszkańców (Nur: -8,9).
| Ceranów gmina wiejska ✕ | Nur gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | sokołowski | ostrowski |
| Województwo | mazowieckie | mazowieckie |
| Ludność ranking | 1743 | 2354 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 111 | 96 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 15,7 | 24,5 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 14,7 | 14,7 |
| Seniorzy (%) ranking | 29,8 | 29,7 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -19,1 | -22,4 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -8 | -8,9 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -10,9 | -14,4 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 4,7 | 4,5 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 14 395 | 10 956 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 86 | 97 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 483 | 511 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 79,2 | 85,5 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0 | 0,4 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 5,2 | 5,5 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 147 000 | 200 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 92,6 | 91 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,9 | 0,4 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,2 | 1,7 |
| Miejscowości | 52 | 33 |
| Ulice | 0 | 13 |
| Punkty adresowe | 921 | 1416 |
| Kody pocztowe | 2 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 2 | 4 |
| Uczniowie | 142 | 232 |
| Odległość do morza (km) ranking | 263,3 | 266,3 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Ceranów czy Nur?
Więcej mieszkańców ma Nur: 2354, o 35% więcej niż Ceranów (1743). Powierzchnia: Nur — 96 km², Ceranów — 111 km².
Gdzie są tańsze domy: Ceranów czy Nur?
Tańsze domy ma Ceranów: mediana 147 000 zł (Nur: 200 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Ceranów czy Nur?
Niższe bezrobocie ma Nur: 4,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Ceranów: 4,7).
Które miasto jest „starsze”: Ceranów czy Nur?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Ceranów: 29,8% mieszkańców (Nur: 29,7%).
Które miasto jest bliżej morza: Ceranów czy Nur?
Ceranów — 263,3 km w linii prostej od Bałtyku (Nur: 266,3 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin