Baborów vs Radłów — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Baborów Radłów

    W skrócie

    Baborów
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Radłów
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina wiejska
    Powiatgłubczyckioleski
    Województwoopolskieopolskie
    Ludność ranking5446
    3946
    Powierzchnia (km²) ranking117
    117
    Gęstość (os./km²) ranking46,5
    33,8
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking15,3
    17,4
    Seniorzy (%) ranking25,2
    21,2
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-17,3
    -16
    Saldo migracji (na 1000) ranking-7
    -9,9
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-10,7
    -7,3
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking5,1
    3,1
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking8551
    7999
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking99
    82
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking405
    294
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking90,9
    110,1
    Mieszkania oddane na 1000 ranking0,7
    1,3
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking1,3
    1,3
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking2279—
    Cena domu — mediana ranking205 000
    270 872
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)78,2
    90,8
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking10
    3,1
    Średnia liczba kondygnacji ranking2
    1,8
    Miejscowości17
    27
    Ulice35
    13
    Punkty adresowe1905
    1016
    Kody pocztowe1
    3
    Szkoły i przedszkola2
    5
    Uczniowie447
    436
    Odległość do morza (km) ranking469,3
    378,7

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Baborów czy Radłów?

    Więcej mieszkańców ma Baborów: 5446, o 38% więcej niż Radłów (3946). Powierzchnia: Baborów — 117 km², Radłów — 117 km².

    Gdzie są tańsze domy: Baborów czy Radłów?

    Tańsze domy ma Baborów: mediana 205 000 zł (Radłów: 270 872 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Baborów czy Radłów?

    Niższe bezrobocie ma Radłów: 3,1 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Baborów: 5,1).

    Które miasto jest „starsze”: Baborów czy Radłów?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Baborów: 25,2% mieszkańców (Radłów: 21,2%).

    Które miasto jest bliżej morza: Baborów czy Radłów?

    Radłów — 378,7 km w linii prostej od Bałtyku (Baborów: 469,3 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury