Kamiennik vs Świerczów — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Kamiennik: 3074, o 2% więcej niż Świerczów (3005).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Kamiennik: 9836 zł (Świerczów: 9736 zł).
- Niższe bezrobocie ma Kamiennik: 5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Świerczów: 5,9).
- Wyższe saldo migracji ma Świerczów: +1 na 1000 mieszkańców (Kamiennik: -1,3).
| Kamiennik gmina wiejska ✕ | Świerczów gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | nyski | namysłowski |
| Województwo | opolskie | opolskie |
| Ludność ranking | 3074 | 3005 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 89 | 110 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 34,4 | 27,2 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 15,5 | 15,1 |
| Seniorzy (%) ranking | 25,2 | 27,2 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -8,4 | -4,6 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -1,3 | 1 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -7,8 | -3,7 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 5 | 5,9 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 9836 | 9736 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 94 | 116 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 374 | 390 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 92,5 | 90,7 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 1 | 1,3 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 1,6 | 3,7 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | 2408 |
| Cena domu — mediana ranking | 147 500 | 290 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 88,3 | 80,5 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 3,2 | 4,3 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 2,1 | 1,6 |
| Miejscowości | 16 | 28 |
| Ulice | 11 | 53 |
| Punkty adresowe | 987 | 1209 |
| Kody pocztowe | 2 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 4 | 4 |
| Uczniowie | 267 | 255 |
| Odległość do morza (km) ranking | 407,8 | 382,2 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Kamiennik czy Świerczów?
Więcej mieszkańców ma Kamiennik: 3074, o 2% więcej niż Świerczów (3005). Powierzchnia: Kamiennik — 89 km², Świerczów — 110 km².
Gdzie są tańsze domy: Kamiennik czy Świerczów?
Tańsze domy ma Kamiennik: mediana 147 500 zł (Świerczów: 290 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Kamiennik czy Świerczów?
Niższe bezrobocie ma Kamiennik: 5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Świerczów: 5,9).
Które miasto jest „starsze”: Kamiennik czy Świerczów?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Świerczów: 27,2% mieszkańców (Kamiennik: 25,2%).
Które miasto jest bliżej morza: Kamiennik czy Świerczów?
Świerczów — 382,2 km w linii prostej od Bałtyku (Kamiennik: 407,8 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin