Nysa vs Strzelce Opolskie — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Nysa Strzelce Opolskie

    W skrócie

    Nysa
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Strzelce Opolskie
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatnyskistrzelecki
    Województwoopolskieopolskie
    Ludność ranking52 982
    28 450
    Powierzchnia (km²) ranking218
    203
    Gęstość (os./km²) ranking243,5
    140,5
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking14,8
    16,4
    Seniorzy (%) ranking28,7
    24,7
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-6,6
    -9,2
    Saldo migracji (na 1000) ranking0,1
    -3,7
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-7,4
    -5,2
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3,9
    3,8
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking8150
    7278
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking145
    105
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking438
    382
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking74,6
    80,3
    Mieszkania oddane na 1000 ranking4,5
    1,3
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking3,1—
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking7126
    5566
    Cena domu — mediana ranking604 000
    450 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)73
    79,7
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking13,7
    7,5
    Średnia liczba kondygnacji ranking2,4
    1,9
    Miejscowości35
    48
    Ulice332
    323
    Punkty adresowe10 103
    6179
    Kody pocztowe3
    6
    Szkoły i przedszkola97
    42
    Uczniowie12 510
    6140
    Odległość do morza (km) ranking422
    425,9

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Nysa czy Strzelce Opolskie?

    Więcej mieszkańców ma Nysa: 52 982, o 86% więcej niż Strzelce Opolskie (28 450). Powierzchnia: Nysa — 218 km², Strzelce Opolskie — 203 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Nysa czy Strzelce Opolskie?

    Tańsze mieszkania ma Strzelce Opolskie: mediana 5566 zł/m² (Nysa: 7126 zł/m², o 28% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Nysa czy Strzelce Opolskie?

    Tańsze domy ma Strzelce Opolskie: mediana 450 000 zł (Nysa: 604 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Nysa czy Strzelce Opolskie?

    Niższe bezrobocie ma Strzelce Opolskie: 3,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Nysa: 3,9).

    Które miasto jest „starsze”: Nysa czy Strzelce Opolskie?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Nysa: 28,7% mieszkańców (Strzelce Opolskie: 24,7%).

    Które miasto jest bliżej morza: Nysa czy Strzelce Opolskie?

    Nysa — 422 km w linii prostej od Bałtyku (Strzelce Opolskie: 425,9 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury