Radłów vs Byczyna — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Byczyna: 8363, 2,1 razy więcej niż Radłów (3946).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Byczyna: 9210 zł (Radłów: 7999 zł).
- Niższe bezrobocie ma Radłów: 3,1 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Byczyna: 4,1).
- Wyższe saldo migracji ma Byczyna: -7,1 na 1000 mieszkańców (Radłów: -9,9).
| Radłów gmina wiejska ✕ | Byczyna gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | oleski | kluczborski |
| Województwo | opolskie | opolskie |
| Ludność ranking | 3946 | 8363 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 117 | 183 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 33,8 | 45,7 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 17,4 | 16,1 |
| Seniorzy (%) ranking | 21,2 | 23,9 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -16 | -11,7 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -9,9 | -7,1 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -7,3 | -5,5 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 3,1 | 4,1 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 7999 | 9210 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 82 | 108 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 294 | 382 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 110,1 | 79,8 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 1,3 | 0,8 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 1,3 | 3,5 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | 3074 |
| Cena domu — mediana ranking | 270 872 | 232 500 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 90,8 | 70,8 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 3,1 | 16,5 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,8 | 1,6 |
| Miejscowości | 27 | 40 |
| Ulice | 13 | 66 |
| Punkty adresowe | 1016 | 2310 |
| Kody pocztowe | 3 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 5 | 6 |
| Uczniowie | 436 | 891 |
| Odległość do morza (km) ranking | 378,7 | 361,7 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Radłów czy Byczyna?
Więcej mieszkańców ma Byczyna: 8363, 2,1 razy więcej niż Radłów (3946). Powierzchnia: Byczyna — 183 km², Radłów — 117 km².
Gdzie są tańsze domy: Radłów czy Byczyna?
Tańsze domy ma Byczyna: mediana 232 500 zł (Radłów: 270 872 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Radłów czy Byczyna?
Niższe bezrobocie ma Radłów: 3,1 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Byczyna: 4,1).
Które miasto jest „starsze”: Radłów czy Byczyna?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Byczyna: 23,9% mieszkańców (Radłów: 21,2%).
Które miasto jest bliżej morza: Radłów czy Byczyna?
Byczyna — 361,7 km w linii prostej od Bałtyku (Radłów: 378,7 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin