Radłów vs Jemielnica — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Radłów Jemielnica

    W skrócie

    Radłów
    gmina wiejska ✕
    Jemielnica
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina wiejskagmina wiejska
    Powiatoleskistrzelecki
    Województwoopolskieopolskie
    Ludność ranking3946
    7042
    Powierzchnia (km²) ranking117
    113
    Gęstość (os./km²) ranking33,8
    62,1
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking17,4
    18,6
    Seniorzy (%) ranking21,2
    22
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-16
    1,1
    Saldo migracji (na 1000) ranking-9,9
    2,7
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-7,3
    -1,8
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3,1
    3
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7999
    8435
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking82
    71
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking294
    305
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking110,1
    110,5
    Mieszkania oddane na 1000 ranking1,3
    1,4
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking1,3
    1,4
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking——
    Cena domu — mediana ranking270 872
    340 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)90,8
    93,3
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking3,1
    0,3
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,8
    1,8
    Miejscowości27
    21
    Ulice13
    105
    Punkty adresowe1016
    2429
    Kody pocztowe3
    1
    Szkoły i przedszkola5
    4
    Uczniowie436
    879
    Odległość do morza (km) ranking378,7
    423,3

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Radłów czy Jemielnica?

    Więcej mieszkańców ma Jemielnica: 7042, o 78% więcej niż Radłów (3946). Powierzchnia: Jemielnica — 113 km², Radłów — 117 km².

    Gdzie są tańsze domy: Radłów czy Jemielnica?

    Tańsze domy ma Radłów: mediana 270 872 zł (Jemielnica: 340 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Radłów czy Jemielnica?

    Niższe bezrobocie ma Jemielnica: 3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Radłów: 3,1).

    Które miasto jest „starsze”: Radłów czy Jemielnica?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Jemielnica: 22% mieszkańców (Radłów: 21,2%).

    Które miasto jest bliżej morza: Radłów czy Jemielnica?

    Radłów — 378,7 km w linii prostej od Bałtyku (Jemielnica: 423,3 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury