Tułowice vs Baborów — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Baborów: 5446, o 12% więcej niż Tułowice (4877).
- Tańsze mieszkania ma Baborów: mediana 2279 zł/m² (Tułowice: 5288 zł/m², o 132% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Baborów: 8551 zł (Tułowice: 7691 zł).
- Niższe bezrobocie ma Tułowice: 3,9 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Baborów: 5,1).
- Wyższe saldo migracji ma Tułowice: -1,4 na 1000 mieszkańców (Baborów: -7).
| Tułowice gmina miejsko-wiejska ✕ | Baborów gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | opolski | głubczycki |
| Województwo | opolskie | opolskie |
| Ludność ranking | 4877 | 5446 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 81 | 117 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 60 | 46,5 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 17,1 | 15,3 |
| Seniorzy (%) ranking | 28,2 | 25,2 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -1,8 | -17,3 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -1,4 | -7 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -2,3 | -10,7 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 3,9 | 5,1 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 7691 | 8551 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 129 | 99 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 374 | 405 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 81,2 | 90,9 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 3,3 | 0,7 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 6,2 | 1,3 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 5288 | 2279 |
| Cena domu — mediana ranking | 430 000 | 205 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 70,6 | 78,2 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 8,9 | 10 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,8 | 2 |
| Miejscowości | 6 | 17 |
| Ulice | 51 | 35 |
| Punkty adresowe | 1325 | 1905 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 4 | 2 |
| Uczniowie | 688 | 447 |
| Odległość do morza (km) ranking | 419,3 | 469,3 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Tułowice czy Baborów?
Więcej mieszkańców ma Baborów: 5446, o 12% więcej niż Tułowice (4877). Powierzchnia: Baborów — 117 km², Tułowice — 81 km².
Gdzie są tańsze mieszkania: Tułowice czy Baborów?
Tańsze mieszkania ma Baborów: mediana 2279 zł/m² (Tułowice: 5288 zł/m², o 132% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.
Gdzie są tańsze domy: Tułowice czy Baborów?
Tańsze domy ma Baborów: mediana 205 000 zł (Tułowice: 430 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Tułowice czy Baborów?
Niższe bezrobocie ma Tułowice: 3,9 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Baborów: 5,1).
Które miasto jest „starsze”: Tułowice czy Baborów?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Tułowice: 28,2% mieszkańców (Baborów: 25,2%).
Które miasto jest bliżej morza: Tułowice czy Baborów?
Tułowice — 419,3 km w linii prostej od Bałtyku (Baborów: 469,3 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin