Lutowiska vs Komańcza — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Komańcza: 4003, 2,1 razy więcej niż Lutowiska (1925).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Lutowiska: 14 740 zł (Komańcza: 12 706 zł).
- Niższe bezrobocie ma Komańcza: 6,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Lutowiska: 11,6).
- Wyższe saldo migracji ma Komańcza: -7 na 1000 mieszkańców (Lutowiska: -15,6).
| Lutowiska gmina wiejska ✕ | Komańcza gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | bieszczadzki | sanocki |
| Województwo | podkarpackie | podkarpackie |
| Ludność ranking | 1925 | 4003 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 476 | 388 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 4 | 10,3 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 12 | 12 |
| Seniorzy (%) ranking | 24,9 | 27,6 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -14,3 | -12,3 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -15,6 | -7 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -4,7 | -5,5 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 11,6 | 6,4 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 14 740 | 12 706 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 195 | 95 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 391 | 371 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 77,3 | 73,5 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0,5 | 0,7 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 5,2 | 4 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | 3151 |
| Cena domu — mediana ranking | — | 194 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 71,9 | 78,7 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 10,2 | 5,9 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,6 | 1,7 |
| Miejscowości | 35 | 35 |
| Ulice | 0 | 3 |
| Punkty adresowe | 483 | 1116 |
| Kody pocztowe | 2 | 2 |
| Szkoły i przedszkola | 2 | 6 |
| Uczniowie | 125 | 331 |
| Odległość do morza (km) ranking | 616 | 589,4 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Lutowiska czy Komańcza?
Więcej mieszkańców ma Komańcza: 4003, 2,1 razy więcej niż Lutowiska (1925). Powierzchnia: Komańcza — 388 km², Lutowiska — 476 km².
Gdzie jest niższe bezrobocie: Lutowiska czy Komańcza?
Niższe bezrobocie ma Komańcza: 6,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Lutowiska: 11,6).
Które miasto jest „starsze”: Lutowiska czy Komańcza?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Komańcza: 27,6% mieszkańców (Lutowiska: 24,9%).
Które miasto jest bliżej morza: Lutowiska czy Komańcza?
Komańcza — 589,4 km w linii prostej od Bałtyku (Lutowiska: 616 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin