Cieszanów vs Ulanów — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Cieszanów Ulanów

    W skrócie

    Cieszanów
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Ulanów
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatlubaczowskiniżański
    Województwopodkarpackiepodkarpackie
    Ludność ranking6554
    7694
    Powierzchnia (km²) ranking219
    119
    Gęstość (os./km²) ranking29,9
    64,4
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking14,6
    15,1
    Seniorzy (%) ranking25,4
    24,6
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-11,3
    -12,3
    Saldo migracji (na 1000) ranking-8,1
    -5,7
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-5,8
    -4,5
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking5,6
    8,3
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking10 379
    10 186
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking73
    70
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking336
    344
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking88,7
    98,1
    Mieszkania oddane na 1000 ranking0,8
    1,9
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking1,4
    5,1
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking——
    Cena domu — mediana ranking255 000
    162 500
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)88,2
    94,2
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking4
    0,5
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,4
    1,5
    Miejscowości22
    58
    Ulice62
    85
    Punkty adresowe1883
    2792
    Kody pocztowe1
    1
    Szkoły i przedszkola11
    6
    Uczniowie562
    632
    Odległość do morza (km) ranking523,5
    474,2

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Cieszanów czy Ulanów?

    Więcej mieszkańców ma Ulanów: 7694, o 17% więcej niż Cieszanów (6554). Powierzchnia: Ulanów — 119 km², Cieszanów — 219 km².

    Gdzie są tańsze domy: Cieszanów czy Ulanów?

    Tańsze domy ma Ulanów: mediana 162 500 zł (Cieszanów: 255 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Cieszanów czy Ulanów?

    Niższe bezrobocie ma Cieszanów: 5,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Ulanów: 8,3).

    Które miasto jest „starsze”: Cieszanów czy Ulanów?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Cieszanów: 25,4% mieszkańców (Ulanów: 24,6%).

    Które miasto jest bliżej morza: Cieszanów czy Ulanów?

    Ulanów — 474,2 km w linii prostej od Bałtyku (Cieszanów: 523,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury