Narol vs Cieszanów vs Nowa Dęba — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Narol Cieszanów Nowa Dęba

    W skrócie

    Narol
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Cieszanów
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Nowa Dęba
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatlubaczowskilubaczowskitarnobrzeski
    Województwopodkarpackiepodkarpackiepodkarpackie
    Ludność ranking7381
    6554
    16 646
    Powierzchnia (km²) ranking203
    219
    143
    Gęstość (os./km²) ranking36,3
    29,9
    116,1
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking14,2
    14,6
    14,9
    Seniorzy (%) ranking25,7
    25,4
    27
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-9,3
    -11,3
    -14,7
    Saldo migracji (na 1000) ranking-4,6
    -8,1
    -7,1
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-6
    -5,8
    -5,5
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking6,9
    5,6
    4,3
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking10 126
    10 379
    7691
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking76
    73
    90
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking348
    336
    369
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking89,4
    88,7
    75,1
    Mieszkania oddane na 1000 ranking1,5
    0,8
    5,3
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking0,9
    1,4
    2,6
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking——8040
    Cena domu — mediana ranking252 500
    255 000
    362 500
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking———
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)93,1
    88,2
    86,5
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking1,2
    4
    2,3
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,3
    1,4
    1,6
    Miejscowości44
    22
    51
    Ulice44
    62
    139
    Punkty adresowe2686
    1883
    5080
    Kody pocztowe3
    1
    5
    Szkoły i przedszkola7
    11
    29
    Uczniowie680
    562
    1965
    Odległość do morza (km) ranking520
    523,5
    468,7

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Narol czy Cieszanów?

    Więcej mieszkańców ma Narol: 7381, o 13% więcej niż Cieszanów (6554). Powierzchnia: Narol — 203 km², Cieszanów — 219 km².

    Gdzie są tańsze domy: Narol czy Cieszanów?

    Tańsze domy ma Narol: mediana 252 500 zł (Cieszanów: 255 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Narol czy Cieszanów?

    Niższe bezrobocie ma Cieszanów: 5,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Narol: 6,9).

    Które miasto jest „starsze”: Narol czy Cieszanów?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Narol: 25,7% mieszkańców (Cieszanów: 25,4%).

    Które miasto jest bliżej morza: Narol czy Cieszanów?

    Narol — 520 km w linii prostej od Bałtyku (Cieszanów: 523,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury