Oleszyce vs Cieszanów — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Cieszanów: 6554, o 10% więcej niż Oleszyce (5933).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Cieszanów: 10 379 zł (Oleszyce: 9371 zł).
- Niższe bezrobocie ma Cieszanów: 5,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Oleszyce: 5,8).
- Wyższe saldo migracji ma Cieszanów: -8,1 na 1000 mieszkańców (Oleszyce: -10,5).
| Oleszyce gmina miejsko-wiejska ✕ | Cieszanów gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | lubaczowski | lubaczowski |
| Województwo | podkarpackie | podkarpackie |
| Ludność ranking | 5933 | 6554 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 152 | 219 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 39,1 | 29,9 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 17,9 | 14,6 |
| Seniorzy (%) ranking | 22,9 | 25,4 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -14 | -11,3 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -10,5 | -8,1 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -3,4 | -5,8 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 5,8 | 5,6 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 9371 | 10 379 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 92 | 73 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 340 | 336 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 86,8 | 88,7 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 2,9 | 0,8 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 3,7 | 1,4 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 205 000 | 255 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 86,2 | 88,2 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 3,3 | 4 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,4 | 1,4 |
| Miejscowości | 18 | 22 |
| Ulice | 39 | 62 |
| Punkty adresowe | 1901 | 1883 |
| Kody pocztowe | 2 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 11 | 11 |
| Uczniowie | 830 | 562 |
| Odległość do morza (km) ranking | 528,4 | 523,5 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Oleszyce czy Cieszanów?
Więcej mieszkańców ma Cieszanów: 6554, o 10% więcej niż Oleszyce (5933). Powierzchnia: Cieszanów — 219 km², Oleszyce — 152 km².
Gdzie są tańsze domy: Oleszyce czy Cieszanów?
Tańsze domy ma Oleszyce: mediana 205 000 zł (Cieszanów: 255 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Oleszyce czy Cieszanów?
Niższe bezrobocie ma Cieszanów: 5,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Oleszyce: 5,8).
Które miasto jest „starsze”: Oleszyce czy Cieszanów?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Cieszanów: 25,4% mieszkańców (Oleszyce: 22,9%).
Które miasto jest bliżej morza: Oleszyce czy Cieszanów?
Cieszanów — 523,5 km w linii prostej od Bałtyku (Oleszyce: 528,4 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin