Rudnik nad Sanem vs Żyraków — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Rudnik nad Sanem Żyraków

    W skrócie

    Rudnik nad Sanem
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Żyraków
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina wiejska
    Powiatniżańskidębicki
    Województwopodkarpackiepodkarpackie
    Ludność ranking9658
    14 513
    Powierzchnia (km²) ranking79
    110
    Gęstość (os./km²) ranking122,7
    131,5
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking15,4
    20,2
    Seniorzy (%) ranking24,8
    18,7
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-9,3
    4,5
    Saldo migracji (na 1000) ranking-1,6
    4,6
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-5,1
    -0,6
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking8,4
    3,1
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking6723
    6816
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking91
    93
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking351
    292
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking91,2
    106,6
    Mieszkania oddane na 1000 ranking2,1
    6,1
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking4
    6,4
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking—5902
    Cena domu — mediana ranking150 750
    462 500
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)93,5
    94,9
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking0,8
    0,3
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,6
    1,6
    Miejscowości27
    47
    Ulice122
    2
    Punkty adresowe3392
    3885
    Kody pocztowe1
    4
    Szkoły i przedszkola14
    15
    Uczniowie1270
    1686
    Odległość do morza (km) ranking479,2
    494,5

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Rudnik nad Sanem czy Żyraków?

    Więcej mieszkańców ma Żyraków: 14 513, o 50% więcej niż Rudnik nad Sanem (9658). Powierzchnia: Żyraków — 110 km², Rudnik nad Sanem — 79 km².

    Gdzie są tańsze domy: Rudnik nad Sanem czy Żyraków?

    Tańsze domy ma Rudnik nad Sanem: mediana 150 750 zł (Żyraków: 462 500 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Rudnik nad Sanem czy Żyraków?

    Niższe bezrobocie ma Żyraków: 3,1 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Rudnik nad Sanem: 8,4).

    Które miasto jest „starsze”: Rudnik nad Sanem czy Żyraków?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Rudnik nad Sanem: 24,8% mieszkańców (Żyraków: 18,7%).

    Które miasto jest bliżej morza: Rudnik nad Sanem czy Żyraków?

    Rudnik nad Sanem — 479,2 km w linii prostej od Bałtyku (Żyraków: 494,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury