Rudnik nad Sanem vs Kańczuga — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Kańczuga: 11 480, o 19% więcej niż Rudnik nad Sanem (9658).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Kańczuga: 8197 zł (Rudnik nad Sanem: 6723 zł).
- Niższe bezrobocie ma Rudnik nad Sanem: 8,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Kańczuga: 8,6).
- Wyższe saldo migracji ma Kańczuga: +0,5 na 1000 mieszkańców (Rudnik nad Sanem: -1,6).
| Rudnik nad Sanem gmina miejsko-wiejska ✕ | Kańczuga gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | niżański | przeworski |
| Województwo | podkarpackie | podkarpackie |
| Ludność ranking | 9658 | 11 480 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 79 | 105 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 122,7 | 109,5 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 15,4 | 17,1 |
| Seniorzy (%) ranking | 24,8 | 24 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -9,3 | -6,4 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -1,6 | 0,5 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -5,1 | -5,3 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 8,4 | 8,6 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 6723 | 8197 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 91 | 71 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 351 | 358 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 91,2 | 87,4 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 2,1 | 1,7 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 4 | 1,6 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 150 750 | 180 500 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 93,5 | 93,1 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,8 | 0,7 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,6 | 1,4 |
| Miejscowości | 27 | 41 |
| Ulice | 122 | 45 |
| Punkty adresowe | 3392 | 4075 |
| Kody pocztowe | 1 | 7 |
| Szkoły i przedszkola | 14 | 12 |
| Uczniowie | 1270 | 1635 |
| Odległość do morza (km) ranking | 479,2 | 530 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Rudnik nad Sanem czy Kańczuga?
Więcej mieszkańców ma Kańczuga: 11 480, o 19% więcej niż Rudnik nad Sanem (9658). Powierzchnia: Kańczuga — 105 km², Rudnik nad Sanem — 79 km².
Gdzie są tańsze domy: Rudnik nad Sanem czy Kańczuga?
Tańsze domy ma Rudnik nad Sanem: mediana 150 750 zł (Kańczuga: 180 500 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Rudnik nad Sanem czy Kańczuga?
Niższe bezrobocie ma Rudnik nad Sanem: 8,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Kańczuga: 8,6).
Które miasto jest „starsze”: Rudnik nad Sanem czy Kańczuga?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Rudnik nad Sanem: 24,8% mieszkańców (Kańczuga: 24%).
Które miasto jest bliżej morza: Rudnik nad Sanem czy Kańczuga?
Rudnik nad Sanem — 479,2 km w linii prostej od Bałtyku (Kańczuga: 530 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin