Dynów vs Narol — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Narol: 7381, o 25% więcej niż Dynów (5925).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Narol: 10 126 zł (Dynów: 8975 zł).
- Niższe bezrobocie ma Narol: 6,9 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Dynów: 8,6).
- Wyższe saldo migracji ma Dynów: 0 na 1000 mieszkańców (Narol: -4,6).
| Dynów gmina miejska ✕ | Narol gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | rzeszowski | lubaczowski |
| Województwo | podkarpackie | podkarpackie |
| Ludność ranking | 5925 | 7381 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 25 | 203 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 241,3 | 36,3 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 16,5 | 14,2 |
| Seniorzy (%) ranking | 24,2 | 25,7 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -5,7 | -9,3 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | 0 | -4,6 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -6,1 | -6 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 8,6 | 6,9 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 8975 | 10 126 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 105 | 76 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 346 | 348 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 83,9 | 89,4 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 3,7 | 1,5 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 0 | 0,9 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 270 000 | 252 500 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 87,1 | 93,1 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 2 | 1,2 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,7 | 1,3 |
| Miejscowości | 17 | 44 |
| Ulice | 60 | 44 |
| Punkty adresowe | 1694 | 2686 |
| Kody pocztowe | 1 | 3 |
| Szkoły i przedszkola | 9 | 7 |
| Uczniowie | 1800 | 680 |
| Odległość do morza (km) ranking | 543 | 520 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Dynów czy Narol?
Więcej mieszkańców ma Narol: 7381, o 25% więcej niż Dynów (5925). Powierzchnia: Narol — 203 km², Dynów — 25 km².
Gdzie są tańsze domy: Dynów czy Narol?
Tańsze domy ma Narol: mediana 252 500 zł (Dynów: 270 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Dynów czy Narol?
Niższe bezrobocie ma Narol: 6,9 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Dynów: 8,6).
Które miasto jest „starsze”: Dynów czy Narol?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Narol: 25,7% mieszkańców (Dynów: 24,2%).
Które miasto jest bliżej morza: Dynów czy Narol?
Narol — 520 km w linii prostej od Bałtyku (Dynów: 543 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin