Tyczyn vs Głogów Małopolski — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Tyczyn Głogów Małopolski

    W skrócie

    Tyczyn
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Głogów Małopolski
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatrzeszowskirzeszowski
    Województwopodkarpackiepodkarpackie
    Ludność ranking11 696
    20 471
    Powierzchnia (km²) ranking54
    141
    Gęstość (os./km²) ranking217,7
    144,8
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking21,2
    22,4
    Seniorzy (%) ranking19,1
    17,8
    Zmiana ludności (na 1000) ranking9,8
    17,7
    Saldo migracji (na 1000) ranking9,7
    15,9
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-0,3
    1,3
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking4,7
    4,4
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7036
    8555
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking111
    115
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking335
    329
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking104,7
    100,9
    Mieszkania oddane na 1000 ranking7,3
    10,2
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking6,9
    6
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking7569
    6262
    Cena domu — mediana ranking440 000
    664 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)93,1
    90,1
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking0,5
    0,3
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,7
    1,6
    Miejscowości35
    63
    Ulice47
    310
    Punkty adresowe4347
    7874
    Kody pocztowe1
    3
    Szkoły i przedszkola14
    21
    Uczniowie1741
    3352
    Odległość do morza (km) ranking522,5
    500,5

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Tyczyn czy Głogów Małopolski?

    Więcej mieszkańców ma Głogów Małopolski: 20 471, o 75% więcej niż Tyczyn (11 696). Powierzchnia: Głogów Małopolski — 141 km², Tyczyn — 54 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Tyczyn czy Głogów Małopolski?

    Tańsze mieszkania ma Głogów Małopolski: mediana 6262 zł/m² (Tyczyn: 7569 zł/m², o 21% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Tyczyn czy Głogów Małopolski?

    Tańsze domy ma Tyczyn: mediana 440 000 zł (Głogów Małopolski: 664 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Tyczyn czy Głogów Małopolski?

    Niższe bezrobocie ma Głogów Małopolski: 4,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Tyczyn: 4,7).

    Które miasto jest „starsze”: Tyczyn czy Głogów Małopolski?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Tyczyn: 19,1% mieszkańców (Głogów Małopolski: 17,8%).

    Które miasto jest bliżej morza: Tyczyn czy Głogów Małopolski?

    Głogów Małopolski — 500,5 km w linii prostej od Bałtyku (Tyczyn: 522,5 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury