Komańcza vs Cisna — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Komańcza: 4003, 2,4 razy więcej niż Cisna (1669).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Cisna: 15 982 zł (Komańcza: 12 706 zł).
- Niższe bezrobocie ma Komańcza: 6,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Cisna: 16,6).
- Wyższe saldo migracji ma Cisna: -4,8 na 1000 mieszkańców (Komańcza: -7).
| Komańcza gmina wiejska ✕ | Cisna gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | sanocki | leski |
| Województwo | podkarpackie | podkarpackie |
| Ludność ranking | 4003 | 1669 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 388 | 287 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 10,3 | 5,8 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 12 | 14 |
| Seniorzy (%) ranking | 27,6 | 23 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -12,3 | -11,8 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -7 | -4,8 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -5,5 | -7,2 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 6,4 | 16,6 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 12 706 | 15 982 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 95 | 231 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 371 | 522 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 73,5 | 110,1 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0,7 | 9,6 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 4 | 14,4 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 3151 | — |
| Cena domu — mediana ranking | 194 000 | 641 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 78,7 | 61,5 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 5,9 | 1,7 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,7 | 1,7 |
| Miejscowości | 35 | 22 |
| Ulice | 3 | 0 |
| Punkty adresowe | 1117 | 1018 |
| Kody pocztowe | 2 | 3 |
| Szkoły i przedszkola | 6 | 3 |
| Uczniowie | 331 | 163 |
| Odległość do morza (km) ranking | 589,4 | 612,7 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Komańcza czy Cisna?
Więcej mieszkańców ma Komańcza: 4003, 2,4 razy więcej niż Cisna (1669). Powierzchnia: Komańcza — 388 km², Cisna — 287 km².
Gdzie są tańsze domy: Komańcza czy Cisna?
Tańsze domy ma Komańcza: mediana 194 000 zł (Cisna: 641 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Komańcza czy Cisna?
Niższe bezrobocie ma Komańcza: 6,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Cisna: 16,6).
Które miasto jest „starsze”: Komańcza czy Cisna?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Komańcza: 27,6% mieszkańców (Cisna: 23%).
Które miasto jest bliżej morza: Komańcza czy Cisna?
Komańcza — 589,4 km w linii prostej od Bałtyku (Cisna: 612,7 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin