Radomyśl nad Sanem vs Zaleszany — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Zaleszany: 10 893, o 52% więcej niż Radomyśl nad Sanem (7165).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Radomyśl nad Sanem: 9092 zł (Zaleszany: 7318 zł).
- Niższe bezrobocie ma Radomyśl nad Sanem: 3,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Zaleszany: 4).
- Wyższe saldo migracji ma Radomyśl nad Sanem: -0,4 na 1000 mieszkańców (Zaleszany: -1,5).
| Radomyśl nad Sanem gmina wiejska ✕ | Zaleszany gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | stalowowolski | stalowowolski |
| Województwo | podkarpackie | podkarpackie |
| Ludność ranking | 7165 | 10 893 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 134 | 87 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 53,5 | 125 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 17,3 | 18,3 |
| Seniorzy (%) ranking | 24,1 | 21,8 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -2,1 | -7,2 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -0,4 | -1,5 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -3,2 | -5 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 3,8 | 4 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 9092 | 7318 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 82 | 87 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 330 | 334 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 100,1 | 106,2 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 2,4 | 3,1 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 4,5 | 6,2 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 225 000 | 335 500 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 94,4 | 94,9 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,2 | 0,2 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,3 | 1,5 |
| Miejscowości | 81 | 87 |
| Ulice | 12 | 198 |
| Punkty adresowe | 2578 | 3817 |
| Kody pocztowe | 1 | 2 |
| Szkoły i przedszkola | 10 | 13 |
| Uczniowie | 743 | 1032 |
| Odległość do morza (km) ranking | 444,6 | 450,4 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Radomyśl nad Sanem czy Zaleszany?
Więcej mieszkańców ma Zaleszany: 10 893, o 52% więcej niż Radomyśl nad Sanem (7165). Powierzchnia: Zaleszany — 87 km², Radomyśl nad Sanem — 134 km².
Gdzie są tańsze domy: Radomyśl nad Sanem czy Zaleszany?
Tańsze domy ma Radomyśl nad Sanem: mediana 225 000 zł (Zaleszany: 335 500 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Radomyśl nad Sanem czy Zaleszany?
Niższe bezrobocie ma Radomyśl nad Sanem: 3,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Zaleszany: 4).
Które miasto jest „starsze”: Radomyśl nad Sanem czy Zaleszany?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Radomyśl nad Sanem: 24,1% mieszkańców (Zaleszany: 21,8%).
Które miasto jest bliżej morza: Radomyśl nad Sanem czy Zaleszany?
Radomyśl nad Sanem — 444,6 km w linii prostej od Bałtyku (Zaleszany: 450,4 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin