Supraśl vs Nurzec-Stacja — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Supraśl: 8188, 2,5 razy więcej niż Nurzec-Stacja (3324).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Nurzec-Stacja: 8610 zł (Supraśl: 8315 zł).
- Niższe bezrobocie ma Supraśl: 3,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Nurzec-Stacja: 6).
- Wyższe saldo migracji ma Supraśl: +7,1 na 1000 mieszkańców (Nurzec-Stacja: -7,2).
| Supraśl gmina miejsko-wiejska ✕ | Nurzec-Stacja gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | białostocki | siemiatycki |
| Województwo | podlaskie | podlaskie |
| Ludność ranking | 8188 | 3324 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 124 | 215 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 66,1 | 15,5 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 19,8 | 12,4 |
| Seniorzy (%) ranking | 22,8 | 31,6 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -558,4 | -23,5 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | 7,1 | -7,2 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -3,4 | -13,2 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 3,5 | 6 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 8315 | 8610 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 117 | 61 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 330 | 540 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 108,9 | 70,1 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 7,1 | 2,4 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 7,4 | 3,9 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 660 000 | 248 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 90,1 | 88,8 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,2 | 1,7 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,9 | 1,1 |
| Miejscowości | 33 | 41 |
| Ulice | 161 | 32 |
| Punkty adresowe | 2723 | 2141 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 5 | 2 |
| Uczniowie | 991 | 223 |
| Odległość do morza (km) ranking | 279,8 | 321,8 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Supraśl czy Nurzec-Stacja?
Więcej mieszkańców ma Supraśl: 8188, 2,5 razy więcej niż Nurzec-Stacja (3324). Powierzchnia: Supraśl — 124 km², Nurzec-Stacja — 215 km².
Gdzie są tańsze domy: Supraśl czy Nurzec-Stacja?
Tańsze domy ma Nurzec-Stacja: mediana 248 000 zł (Supraśl: 660 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Supraśl czy Nurzec-Stacja?
Niższe bezrobocie ma Supraśl: 3,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Nurzec-Stacja: 6).
Które miasto jest „starsze”: Supraśl czy Nurzec-Stacja?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Nurzec-Stacja: 31,6% mieszkańców (Supraśl: 22,8%).
Które miasto jest bliżej morza: Supraśl czy Nurzec-Stacja?
Supraśl — 279,8 km w linii prostej od Bałtyku (Nurzec-Stacja: 321,8 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin