Grabówka vs Wysokie Mazowieckie — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Grabówka Wysokie Mazowieckie

    W skrócie

    Grabówka
    gmina wiejska ✕
    Wysokie Mazowieckie
    gmina miejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina wiejskagmina miejska
    Powiatbiałostockiwysokomazowiecki
    Województwopodlaskiepodlaskie
    Ludność ranking10 852
    8915
    Powierzchnia (km²) ranking65
    15
    Gęstość (os./km²) ranking167,9
    585
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking23,3
    18,8
    Seniorzy (%) ranking16,2
    25,5
    Zmiana ludności (na 1000) ranking0
    -8,7
    Saldo migracji (na 1000) ranking40,5
    -9,1
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking1,8
    1,8
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3,6
    5,4
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7325
    10 585
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking175
    139
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking411
    443
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking124,8
    80,2
    Mieszkania oddane na 1000 ranking28,3
    9,2
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking20,5
    1,3
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking8598—
    Cena domu — mediana ranking655 000—
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)91,8
    84,8
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking0,8
    4,1
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,8
    2,2
    Miejscowości11
    1
    Ulice275
    85
    Punkty adresowe4944
    1961
    Kody pocztowe6
    2
    Szkoły i przedszkola5
    16
    Uczniowie1470
    3568
    Odległość do morza (km) ranking280,4
    255,1

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Grabówka czy Wysokie Mazowieckie?

    Więcej mieszkańców ma Grabówka: 10 852, o 22% więcej niż Wysokie Mazowieckie (8915). Powierzchnia: Grabówka — 65 km², Wysokie Mazowieckie — 15 km².

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Grabówka czy Wysokie Mazowieckie?

    Niższe bezrobocie ma Grabówka: 3,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Wysokie Mazowieckie: 5,4).

    Które miasto jest „starsze”: Grabówka czy Wysokie Mazowieckie?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Wysokie Mazowieckie: 25,5% mieszkańców (Grabówka: 16,2%).

    Które miasto jest bliżej morza: Grabówka czy Wysokie Mazowieckie?

    Wysokie Mazowieckie — 255,1 km w linii prostej od Bałtyku (Grabówka: 280,4 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury